Śmierć George'a Floyda wywołała falę protestów nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale na całym świecie. Tysiące osób wyraża swój sprzeciw dla dyskryminacji rasowej i brutalności policji. To właśnie funkcjonariusz policji z Minneapolis Derek Chauvin, podczas aresztowania ciemnoskórego Floyda przycisnął mu kolano do szyi i trzymał przez ponad 8 minut, za co postawiono mu zarzut zabójstwa trzeciego stopnia.

George Floyd osierocił córkę. 6-latka twierdzi, że jej tata zmienił świat

W jednym z protestów wzięła udział 6-letnia córka zmarłego George'a Floyda. W sieci popularność zyskuje wideo, na którym widać Giannę siedzącą na ramionach byłego gracza NBA Stephena Jacksona, uśmiechającą się i powtarzającą, że jej Tatuś zmienił świat. Koszykarz, który był przyjacielem Floyda wyznał, że planuje wspierać dziewczynkę, która straciła ojca.

George Floyd miał bardzo bliski kontakt ze swoją córką Gianną. O ich relacji opowiedziała podczas wtorkowej konferencji prasowej matka dziewczynki.

- Gianna nie ma ojca. Jeśli będzie miała problem i będzie potrzebowała ojca, jego już nigdy nie będzie. On nigdy nie zobaczy jej dorosłej, kończącej szkołę. Nigdy nie poprowadzi jej do ołtarza. George był bardzo szczęśliwy, że ją ma. Spał cały czas, kiedy ja rodziłam, ale kiedy usłyszał jej płacz od razu się zerwał. Nadal mam w głowie obraz, jak się budzi i ją widzi. Kochał ją, bardzo ją kochał - wyznała z płaczem Roxie Washington.

ZOBACZ TEŻ: GEORGE FLOYD UDUSZONY PRZEZ POLICJANTA. Funkcjonariusz został aresztowany i oskarżony o morderstwo

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Skrptz (@skrptz) Cze 2, 2020 o 5:30 PDT