Ellen DeGeneres wyznała, że jako nastolatka była molestowana przez swojego ojczyma. 61-letnia zdobywczyni nagrody Emmy zdecydowała się na to wstrząsające wyznanie podczas wywiadu z Davidem Lettermanem w programie Netflixa "My Next Guest Needs No Introduction". Amerykańska gwiazda w trakcie szczerej rozmowy z dziennikarzem określiła drugiego męża swojej matki, Betty DeGeneres, mianem "bardzo złego człowieka", który ją skrzywdził.

- To kolejna rzecz, o którą jestem na siebie zła, bo... Byłam zbyt słaba by się postawić - miałam 15 lub 16 lat... To naprawdę okropna, okropna historia i jedyny powód, dla którego wdaję się w szczegóły jest taki, że nie chcę, by inne dziewczęta kiedykolwiek pozwoliły, by ktoś im coś takiego zrobił- powiedziała Ellen.

Ellen DeGeneres ujawniła, że tuż po ponownym wyjściu za mąż, jej matka zachorowała na raka piersi. Nowy partner matki wykorzystał to, aby zbliżyć się do nastoletniej wówczas Ellen.

- Gdy mama była poza miastem, powiedział mi, że wyczuł guzka w jej piersi, ale nie chce jej niepokoić, dlatego musi dotknąć moich piersi. Nie znałam się na ciałach, nie wiedziałam, że każdy biust jest inny... Przekonał mnie, że musi poczuć moje piersi, a potem próbował robić to kolejny raz i kolejny raz. Raz próbował wyważyć moje drzwi, więc wybiłam okno i uciekłam, bo wiedziałam, że dojdzie do czegoś więcej- wspomina Ellen.

Ellen DeGeneres była molestowana seksualnie

Ellen DeGeneres zdradziła też, że początkowo nie chciała mówić o całej sprawie swojej matce, bo chciała ją chronić. Wiedziała bowiem, że ta informacja będzie dla niej druzgocąca. Gwiazda wyznała, że jej mama była szczęśliwa z drugim mężem, pomimo tego, że był on okropnym człowiekiem. 

- Powinnam była bronić siebie. Nie mówiłam jej o tym przez kilka lat. A gdy jej powiedziałam, to mi nie uwierzyła. Była z nim przez kolejnych 18 lat. W końcu go zostawiła, bo zaczynał gubić się w swoich zeznaniach - wspomina Ellen.

Ellen podkreśla, że o tego typu traumatycznych wydarzeniach z przeszłości warto mówić publicznie bez względu na to, ile ma się lat. 

- Gdy widzę, jak ofiary mówią o tym, zwłaszcza teraz, i nie wierzy im się, wściekam się. My sobie tego nie wymyślamy. Lubię mężczyzn, ale jest naprawdę wielu, którym takie rzeczy uchodzą na sucho. Nadszedł czas, byśmy zabrały głos. Czas, byśmy miały moc - apeluje.

Kim jest Ellen DeGeneres?

Ellen DeGeneres rozpoczęła karierę w mediach w 1978 roku. W 1997 roku wyznała publicznie, że jest lesbijką, co kosztowało ją utratę pracy. Dziś jest jedną z najpopularniejszych osobowości amerykańskiej telewizji. Od 2003 roku prowadzi uwielbiany przez widzów na całym świecie talk show o nazwie "The Ellen DeGeneres Show", którym regularnie gości największe gwiazdy show-biznesu. W 2008 roku ożeniła się ze swoją długoletnią partnerką, pochodzącą z Australii modelką i aktorką, Portią de Rossi.

SPRAWDŹ TEŻ: Kit Harington trafił na odwyk. "Stres i nadużywanie alkoholu po zakończeniu Gry o Tron"