Abelard Giza rozpoczynał swoją karierę satyryka w założonym przez siebie w 1999 roku Kabarecie Limo u boku takich gwiazd polskiej sceny kabaretowej, jak Ewa Błachnio i Szymon Jachimek. Dziś, w wieku 40 lat, jest już nie tylko spełnionym artystą, ale także mężem i ojcem. Kim jest jego żona? Ile ma dzieci? Co go łączy ze sławnym malarzem Hugonem Laseckim? Odpowiedzi na te i inne pytania na temat Abelarda Gizy znajdziecie już teraz poniżej.

Abelard Giza - rodzina, pochodzenie

Abelard Piotr Giza przyszedł na świat 15 września 1980 roku w Pruszczu Gdańskim. Pochodzi z artystycznej rodziny. Wbrew obiegowej opinii i żartów ze strony kolegów z branży (np. Kuby Wojewódzkiego), jest Polakiem. Jego dziadek to znany polski malarz, rysownik i profesor gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, Hugon Lasecki. Nie jest też tajemnicą, że komik i scenarzysta jest też starszym bratem malarza Huga Gizy.

Abelard Giza - żona, dzieci

Abelard Giza jest mężem fotografki Darii Zarównej-Gizy. Mają dwie córki: siedmioletnią Mię i niespełna czteroletnią Idę. Satyryk razem ze swoją rodziną nadal mieszka w swoim rodzinnym Pruszczu Gdańskim, w domu urządzonym w ich ulubionym stylu vintage.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ladne bebe (@ladnebebe) Paź 12, 2017 o 11:07 PDT

Abelard Giza - film, książki

Warto wiedzieć, że Abelard Giza jest nie tylko komikiem i stand-uperem. Jako scenarzysta, aktor i reżyser jest również blisko związany ze światem filmu. Ostatnia duża produkcja, przy której pracował, to komedia "Juliusz" w reżyserii Aleksandra Pietrzaka. Parę lat temu Giza wkroczył też na rynek wydawniczy. Razem z Jackiem Stramikiem napisał satyryczną książkę "Łapy precz od żartów". 12 maja 2021 roku swoją premierę będzie miała jego kolejna książka zatytułowana "Zagłada i czekoladki".

Zdjęcia Abelarda Gizy z różnych okresów jego kariery możecie obejrzeć w GALERII >>