Sylwester Wardęga zaliczany jest do grona najbardziej rozpoznawalnych polskich youtuberów. Jego kanał SA Wardega jest piątym co do popularności kanałem pod względem liczby subskrybentów w naszym kraju. Dużym zainteresowaniem internautów cieszy się także jego drugi profil - WATAHA - Krulestwo

Chłopaki z AbstrachujeTV mają poważne problemy finansowe?

W czwartek, 24 września Wardęga na swoim drugim kanale, który posiada ponad 500 tys. subskrybentów, zamieścił bardzo zaskakujący filmik. Z opublikowanego przez 30-latka materiału wynika, że Robert, Rafał i Czarek, założyciele AbstrachujeTV nie posiadają nawet 50 proc. udziałów tego kanału. Dodatkowo zdaniem twórcy filmowego panowie borykają się z olbrzymimi problemami finansowymi. Youtuberze ostatnie trzy lata mieli kończyć na ogromnym minusie, a ich straty finansowe szacowane są na ponad 7 mln zł. Dane mają pochodzić z Krajowego Rejestru Sądowego.

- Przez ostatnie trzy lata chłopaki stracili grubo ponad 7 milionów złotych. (...) Pewnie wielu z was jest zaskoczonych tymi informacjami, bo chłopaki przez lata budowali w mediach wizerunek sukcesu i bogactwa - mówi Wardęga w opublikowanym w sieci nagraniu. 

Założyciel kanału SA Wardega i WATAHA - Krulestwo zwrócił uwagę na fakt, że Masny, Pasut i Jóźwik zatrudniali więcej osób, niż byli w stanie opłacić. Zdaniem vlogera to główny błąd chłopaków, który doprowadził ich do olbrzymich strat finansowych. 

Przypomnijmy, że spółka ABSTRA, którą założyli Robert, Rafał i Czarek, zarządza też takimi kanałami jak m.in. Beksy, Dla pieniędzy, AbstrachujePLUS i Nieprzygotowani. 

Na razie żaden z przedstawicieli kanału AbstrachujeTV nie skomentował sensacyjnych doniesień Sylwestra Wardęgi.