Kim jest Adam Kszczot? Gość drugiego odcinka nowego sezonu programu Kuby Wojewódzkiego to gwiazda polskiego sportu, o której zrobiło się głośno w mediach stosunkowo niedawno. To wszystko za sprawą ogromnego sukcesu na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce Londyn 2017, gdzie Polak zdobył srebrny medal i tym samym po raz drugi został wicemistrzem świata w biegu na 800 metrów. Warto jednak wiedzieć, że sport wcale nie jest jego całym światem. Pomimo ogromnego zaangażowania w treningi i starty w biało-czerwonych barwach, udało mu się m.in. ukończyć studia na kierunku zarządzanie inżynierskie na Politechnice Łódzkiej. Co jeszcze wiemy na temat Adama Kszczota?

ZOBACZ: Natalia Szroeder - kim jest ta młoda gwiazda? To zdolna piosenkarka, ale także...

Adam Kszczot - wiek, wzrost, waga

Adam Kszczot urodził się 2 września 1989 w Opocznie. 28-letni lekkoatleta może się pochwalić niezwykle wysportowaną i smukłą sylwetką. To jednak nie powinno nikogo dziwić - przy 178 cm wzrostu sportowiec waży zaledwie 67,5 kg. To jednak optymalna waga dla zawodników startujących w jego dyscyplinie.

Adam Kszczot - żona

Renata Kszczot to piękna żona polskiego wicemistrza świata. W czerwcu 2017 para ogłosiła, że spodziewa się swojego pierwszego dziecka. Adam Kszczot pokazał się publicznie razem ze swoją ciężarną małżonką pod koniec sierpnia w programie "Dzień Dobry TVN". Choć na co dzień Renata pracuje jako kosmetyczka, to podobnie jak mąż bardzo interesuje się sportem, zwłaszcza lekkoatletyką i siatkówką. Ciekawostka: żona Adama Kszczota kibicuje drużynie Skra Bełchatów.

Adam Kszczot - Facebook, Instagram

Profile sportowców w mediach społecznościowych nie są jeszcze takim standardem, jak w przypadku gwiazd show-biznesu, ale akurat Adam Kszczot należy do tych sportsmenów, którzy posiadają swoje oficjalne profile zarówno na Facebooku, jak i Instagramie. Co możemy na nich znaleźć? Dużo selfie, zdjeć z zawodów i mistrzostw, treningów, ale także bardziej prywatne fotki, na których Adam pokazuje się ze swoją żoną Renatą.