Koronawirus nie omija nawet największych gwiazd sportu i show-biznesu. Do grona znanych osobistości, które zakaziły się COVID-19, dołączył właśnie Adam Małysz. Legendarny polski skoczek narciarski sam opowiedział publicznie o zarażeniu koronawirusem z Wuhan w poniedziałek za pośrednictwem serwisów społecznościowych.

Witajcie kochani. Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa - napisał w specjalnym komunikacie na Facebooku i Instagramie.

Małysz zdradził, że jak na razie chorobę wywołaną przez SARS-CoV-2 przechodzi bezobjawowo.

Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo. Mam nadzieję, że tak będzie do wyzdrowienia. Ruszyły także procedury obowiązujące w takiej sytuacji, a więc między innymi kwarantanna oraz poinformowanie osób, z którymi się spotykałem - dodał.

Adam Małysz ma koronawirusa

Ikona polskich sportów zimowych wyjaśniła także, dlaczego o swoim zakażeniu zdecydowała się poinformować opinię publiczną.

- Piszę o zarażeniu również tutaj, by chronić innych i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. To ważne, by wszyscy, którzy mieli ze mną kontakt w ostatnim czasie, przebadali się i podjęli niezbędne w takich okolicznościach środki ostrożności. Jak wiecie, przestrzegam zasad bezpieczeństwa, ale okazuje się, że to nie wystarcza - wytłumaczył.

Adam Małysz zakończył swój wpis apelem do wszystkich tych, którzy nie traktują na poważnie zagrożenia związanego z wciąż szalejącą pandemią koronawirusa.

- Niech ta sytuacja będzie i dla Was przestrogą - dbajcie o siebie i uważajcie - napisał.

ZOBACZ TEŻ: Sebastian Szymański zarażony koronawirusem! Jak czuje się piłkarz reprezentacji Polski?