Smutna wiadomość ze świata sportu. Nie żyje Adam Musiał. Były reprezentant Polski w piłce nożnej, członek legendarnej kadry Kazimierza Górskiego, z którą zdobył brązowy medal mistrzostw świata w 1974 roku, od lat miał poważne problemy ze zdrowiem. Odszedł w wieku 71 lat. Informację o śmierci jednego z najlepszych obrońców w historii polskiego futbolu przekazał w środę po południu Zbigniew Boniek.

- Odszedł Adam Musiał. Wybitny polski Piłkarz, znakomity Kolega. Medalista MŚ. Spoczywaj w spokoju Adamie. Wyrazy współczucia dla Rodziny. Smutny dzień... - napisał na Twitterze prezes PZPN.

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci wybitnego zawodnika i trenera Białej Gwiazdy oraz reprezentanta Polski, Adama Musiała. To niepowetowana strata dla wiślackiej społeczności. Najbliższym i przyjaciołom Pana Adama składamy kondolencje oraz wyrazy współczucia! - czytamy na profilu Wisły Kraków

Nie żyje legenda polskiej piłki, Adam Musiał

Adam Musiał rozpoczął swoją karierę piłkarską w wieku 7 lat. Wychowanek Górnika Wieliczka związany był ze swoim macierzystym klubem aż do 1967 roku, po czym rozpoczął karierę seniorską w Wiśle Kraków. W kolejnych latach występował także w barwach Arki Gdynia, angielskiego Hereford United i Polish-American Eagles Nowy Jork.

Dla reprezentacji Polski rozegrał w sumie 34 mecze.

Po zakończeniu kariery sportowej Adam Musiał został trenerem. Prowadził Wisłę Kraków, Lechię Gdańsk, Stal Stalową Wolę i GKS Katowice.

ZOBACZ TEŻ: Jakub Rzeźniczak o internetowym hejcie: "Bywało tak, że płakałem"