Adam Nergal Darski jest niewątpliwie jedną z najciekawszych osobowości w rodzimym show-biznesie. Polski muzyk i wokalista uchodzi za skandalistę. Juliusz Braun, prezes TVP w latach 2011-2015 przyznał w jednym z wywiadów, że dla takich postaci nie ma miejsca w publicznej telewizji. Wszystko przez to, że sceniczny wizerunek muzyków grupy Behemoth jest dosyć kontrowersyjny. Głośna była również sprawa podarcia na scenie przez Nergala Biblii.

W 2009 r. Adam Darski związał się ze znaną w Polsce wokalistką i skandalistką Dodą. Ich relację uznano za mezalians, o parze rozpisywały się media bulwarowe. Rozstanie było równie dramatyczne, ponoć piosenkarka bardzo je przeżywała. To Nergal podjął decyzję o zakończeniu ich związku w marcu 2011 r. 

Jednak jego wizerunek prywatnie jest zupełnie inny od tego scenicznego. Adam Darski w bezpośrednim kontakcie sprawia wrażenie osoby spokojnej, zrównoważonej i wykazującej się wysoką kulturą osobistą. W najnowszym wywiadzie udzielonym magazynowi InStyle przyznaje, że interesuje się... modą!

- Moda to dla mnie doświadczenie zmysłowe. Lubię dobre materiały i fasony, które świetnie leżą. Inwestuję w ciężkie buty, skórzane kurtki i przyjemną w dotyku bieliznę. Ale wydawanie fortuny na t-shirt od projektanta uważam za absurd. Najwięcej w szafie mam czarnych koszul. Co miesiąc zastępuje stare nowymi. Z Zary, a nie od Alexandra McQueena - zapewnie muzyk.

Dodaje również, że w jego szafie nie znajdują się jedynie czarne ubrania. 

Oprócz czerni toleruję biel, szarość i khaki. Gdy ktoś pyta, czy zrezygnuję z czerni, odpowiadam, że tylko wtedy, gdy ktoś wymyśli kolor od niej ciemny (śmiech). Mam w sobie silny pierwiastek kobiecy. Może moja troska o higienę jest reakcją na sceniczny brud? My tych kostiumów w ogóle nie pierzemy. Są lepiące i śmierdzące - zdradza.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Adam Nergal Darski Zobacz, jak wygląda jego zabytkowy dom w Sopocie. Jest mrocznie i stylowo