Adam Słodowy nie żyje. Autor i prowadzący program telewizyjny "Zrób to sam" zmarł 11 grudnia 2019 roku w wieku 96 lat. O śmierci Adama Słodowego jako pierwszy w środowy poranek poinformował wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego, Piotr Gliński: "Nie żyje Adam Słodowy. Był autorem jednego z najpopularniejszych programów telewizyjnych, współtwórcą niezapomnianych programów dla dzieci i młodzieży. Adam Słodowy i jego "Zrób to sam" na trwałe zapisały się w polskiej kulturze popularnej. Zamyka się pewien rozdział historii TV" – napisał na Twitterze. Tragiczną informację potwierdziła także żona 96-latka, Bożena Słodowy. 

Adam Słodowy – kim był?

Adam Słodowy swoją popularność zawdzięczał programowi "Zrób to sam", który prowadził przez 24 lata od 1959 do 1983 roku na antenie TVP. Słodowy prezentował w nim, jak z ogólnie dostępnych rzeczy robić zabawki i przedmioty użytkowe. 96-latek był także Majorem Wojska Polskiego. Podczas II Wojny Światowej jako ochotnik zgłosił się do armii, gdzie został oficerem artylerii.

Adam Słodowy – żona, dzieci

Adam Słodowy był mężem Bożeny Słodowy, z którą miał dwóch synów – starszego Piotra, fizyka mieszkającego w Melbourne oraz młodszego Wojciecha, prywatnie lekarza.

Całej rodzinie i bliskim Adama Słodowego składamy szczere kondolencje.

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje wokalistka Roxette. Marie Fredriksson miała 61 lat