Adele od blisko dziesięciu lat z powodzeniem występuję na największych scenach na całym świecie. Pomimo licznych propozycji światowej trasy koncertowej - o której marzy większość artystów - artystka dopiero w tym roku zdecydowała się na tournée po Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku. Adele nigdy nie chciała użyczyć żadnego ze swoich utworów do kampanii reklamowych. Wielu specjalistów od branży muzycznej zastanawiało się, czy wokalistka udźwignie ciężar światowej kariery. Jak czas pokazał - udźwignęła!

Rekordowy kontrakt Adele

Wokalistka od początku swojej kariery była związana z wytwórnią Richarda Russella - XL Recordings. Przez 10 lat współpracy artystka wydała 3 albumy studyjne - "19", "21" oraz ostatni, "25". Kilka miesięcy temu Adele podpisała rekordowy kontrakt z Sony Music Entertainment - jedną z największych wytwórni fonograficznych na świecie. 

»ZOBACZ TAKŻE: ADELE Jak ocenił jej nowy album Robert Kozyra?

28-lataka ma dostać aż 90(!) milionów funtów - czyli ponad 500 milionów złotych! To największy kontrakt w historii. 

Adele ugruntowała swoją pozycję na muzycznym rynku. Nikt nie może jej mówić, w jakim kierunku iść. Podpisała kontrakt z wielką wytwórnią zachowując jednocześnie pełną swobodę artystyczną – powiedział dziennikarz Tim Ingham

Do tej pory największymi kontraktami mogli pochwalić się m.in. Robbie Williams, który czternaście lat temu otrzymał od wytworni EMI - 80 milionów funtów. Kolejne miejsce zajęła Withney Houston, która na kontrakcie z wytwórnią Artista zarobiła bagatela 70 milionów.