Adele przeszła niesamowitą metamorfozę. Jedna z najbardziej docenianych wokalistek na świecie po rozstaniu ze swoim mężem, Simonem Koneckim, postanowiła o siebie zadbać. Adele nigdy nie ukrywała swojej niechęci do ćwiczeń i zdrowego trybu życia, a w wywiadach podkreślała, że ćwiczenia na siłowni są dla niej katorgą. Nastawienie postanowiła zmienić przez wzgląd na swojego syna, nad którym sprawuje teraz główną opiekę. "Trochę trwało, nim polubiłam regularne treningi, ale teraz naprawdę sprawiają mi przyjemność" - wyznała wokalistka w rozmowie z Hollywood Life. Adele uczęszcza na zajęcia pilatesu, a towarzyszy jej żona Robbiego Williamsa, Ayda Field. Oprócz tego, drastycznie zmieniła też swoją dietę.

Adele: jak schudła? 

Adele zatrudniła również osobistego trenera i pod jego okiem ćwiczy trzy razy w tygodniu, wykonując 60-minutowe sesje cardio i treningu obwodowego. „Ona naprawdę chce być zdrowa i dawać dobry przykład swojemu synowi. Jest bardziej skoncentrowana na dobrym samopoczuciu i korzyściach zdrowotnych niż na odchudzaniu” - twierdzi źródło US Weekly. Jeśli chodzi o dietę, Adele stosuje dietę sirtfood, która obejmuje zdrowe, niskokaloryczne potrawy zawierające dużą ilość białka, owoców, ale zezwala także na spożywanie ciemnej czekolady i czerwonego wina w wolne dni. Dieta Adele ma na celu aktywację sirtuin - komórek w ciele, które regulują stany zapalne oraz wpływają na zdolność organizmu do spalania tłuszczu i przyspieszenie metabolizmu.

Dieta Adele: na czym polega?

Dieta Adele jest podzielona na dwie fazy. Na początku wokalistka musiała spożywać 1000 kcal przez trzy dni, pijąc trzy zielone soki oraz jedząc jeden posiłek dziennie. Od czwartego do siódmego dnia zwiększyła kaloryczność do 1500 kcal, jedząc dwa posiłki, a dwa zastępując sokami. Drugi etap diety sirtfood trwa dwa tygodnie i ma na celu umożliwienie odchudzania się w sposób zrównoważony i możliwy do opanowania. Jedzenie i napoje zawarte w planach posiłków obejmują między innymi zieloną herbatę, jarmuż, owoce cytrusowe, kurkumę i jagody.

Zobacz efekty diety Adele w naszej GALERII.