Agata Buczkowska została wokalistką Ich Troje w 2017 roku, zastępując Martę Milan. Widzowie mogą ją pamiętać z wielu programów rozrywkowych, w których wcześniej brała udział, m.in. "The Voice of Poland", gdzie trafiła do grupy Barona i Tomsona, "Must be the music. Tylko muzyka", czy "Mam talent!". 21-latka była siódmą wokalistką grupy Michała Wiśniewskiego i Jacka Łągwy, a jej obecność w zespole szeroko komentowano w mediach. Wszystko przez to, że młoda wokalistka i lider grupy podczas swoich występów nie unikali bliskości. Na początku ubiegłego roku pojawiły się nawet plotki, że to Buczkowska sprawiła, że Wiśniewski rozwiódł się z Dominiką Tajner, którym dziewczyna zdecydowanie zaprzeczyła.

Agata Buczkowska o odejściu z Ich Troje

Kilka tygodni temu Michał Wiśniewski ogłosił, że do Ich Troje wraca Anna Świątczak. Nie podał natomiast, co stało się z Agatą Buczkowską, która była wokalistką zespołu przez ostatnie trzy lata. W końcu w niedzielę podczas transmisji YouTube zasugerował, że musiał pożegnać się z 21-latką, gdyż była nieobliczalna. Do sprawy w końcu postanowiła odnieść sama zainteresowana na Instagramie.

- Zostało powiedziane na tej transmisji, że jestem osobą nieobliczalną i ponoć wytoczyłam sprawę sądową do Michała W. Nie ma żadnej sprawy sądowej kochani chyba, że jeszcze się o tym dowiem, ale nie jest to sprawa wytoczona z mojej strony. Dlaczego nikt na ich transmisji nie powiedział, że ja dostałam przymusowe wolne od listopada 2019 roku do kwietnia 2020 roku? Przymusowe wolne od koncertowania, z wyjątkiem dwóch koncertów: jednego sylwestrowego i jednego akustycznego. Zostało mi zarzucone, że nie angażuję się w zespół - zaczęła Agata.

Buczkowska: "Oddałam całe serce, a zostałam nazwana nieobliczalną"

Buczkowska dodała, że Wiśniewski chciał zmienić jej obowiązującą umowę i wprowadzić półmilionowa karę za jej złamanie:

- Dostałam nowe umowy do podpisania, pomijając fakt, że stare obowiązywały mnie jeszcze przez dwa lata. W nowych umowach było napisane, że jeśli złamię którykolwiek z paragrafów, będę musiała zapłacić 500 tys. zł. Mnie na to nie stać. Nie zgodziłam się więc podpisać nowej umowy, skoro obowiązywała mnie poprzednia. Z dniem 19 sierpnia przestaję pełnić funkcję wokalistki zespołu Ich Troje. Nie jest to dla mnie miłe, bo oddałam całe serce, a zostałam nazwana osobą nieobliczalną.

Agata Buczkowska wyznała też, że otrzymała listowne wezwanie w sprawie Wiśniewskiego z kancelarii z Gdańska. W związku z tym zdecydowała, że sama również wynajmie adwokata.