Agata Duda wciąż pozostaje najbardziej bierną Pierwszą Damą w historii wolnej Polski. Polki cały czas mają jej za złe, że nie zabiera głosu w sprawie zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, przegłosowanie której od kilku tygodni zapowiadał rząd. Nie jest to jedyny taki przypadek, kiedy Pierwsza Dama uchyla się od możliwości wypowiedzenia się w ważnej publicznie sprawie. Agata Duda, od kiedy tylko jej mąż został prezydentem, wypowiada się jedynie wtedy, kiedy wymagają tego do niej obowiązki reprezentacyjne.

NEWS: Anna Lewandowska odwiedziła Pierwszą Damę w Pałacu Prezydenckim. Obie panie postawiły na czerń. Co chciały tym zasygnalizować?

Poza tymi nikłymi przejawami działalności publicznej, żona Andrzeja Dudy nie zdecydowała się udzielić żadnego wywiadu. Takie postępowanie Pierwszej Damy bardzo źle oceniają specjaliści od wizerunku. Krytyki było do tej pory co nie miara. Teraz w obronę Pierwszą Damę wziął sam Prezydent.

POLECAMY: AGATA I ANDRZEJ DUDA Para prezydencka obchodzi 20. rocznicę ślubu!

O tym, jak bardzo bolą go ataki na jego żonę, opowiedział w  najnowszym numerze tygodnika wSieci:

Niestety, atakują także moją żonę. Ubolewam nad tym. Zapewniam, że Agata jest osobą niezależną. To ona podjęła decyzję, by nie udzielać żadnych wywiadów. Realizuje obowiązki właściwe – jej zdaniem – dla Pierwszej Damy, wspiera akcje dobroczynne, pomaga ludziom, nie ukrywa tego przed mediami. Jest bardzo aktywna. Ci, którzy uważnie ją obserwują i uczciwie oceniają, doskonale to wiedzą.

W wywiadzie udzielonym tygodnikowi Duda stwierdził także, że Pierwsza Dama nie musi zabierać głosu w publicznych sprawach bo… nie jest politykiem. Niestety w wypowiedzi Prezydenta zabrakło dalszych argumentów na bierność jego żony. Tak samo jak Prezydent nie zdecydował się odnieść do kwestii czarnego protestu, który według niego został wymyślony tylko po to, by rozpętać spór między Polakami o różnych przekonaniach:

Czarny protest został inteligentnie zaplanowany, aby wywołać polityczną awanturę.

Ciekawe, czy jest to też zdanie Agata Dudy. Może, gdyby Pierwsza Dama w końcu zabrała publicznie głos, to byśmy się o tym przekonali. Niestety, nic nie wskazuje na to, aby miało się tak stać…

ZOBACZ TEŻ: Paulina Młynarska Ostro o Pierwszej Damie!