Papież Franciszek wczorajszego wieczoru wylądował na lotnisku w Krakowie. Tym samym oficjalnie rozpoczął  Światowe Dni Młodzieży. Ojca Świętego przywitała w Polsce para prezydencka. Wraz z Andrzejem Dudą i jego małżonką, Agatą Kornhauser-Dudą  przybyli również przedstawiciele władz, korpusu dyplomatycznego oraz kościoła katolickiego.

Na uroczystościach związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży pojawiła się również córka prezydenta, Kinga Duda. Wiele osób zastanawiało się na jakie kreacje zdecydują się Agata i Kinga Dudowie.  Pierwsza Dama z tej okazji wybrała gustowny ciemnoniebieski kostium z błękitnymi wstawkami. Na głowie miała pasujący kolorem kapelusz z woalką.

Z kolei Kinga Duda zdecydowała się na czarną, prostą i bardzo elegancką suknię. Niestety suknia Agaty Dudy spotkała się z ogromną krytyką. Psycholog Dorota Zawadzka stwierdziła, że żona prezydenta wygląda jak stewardessa. Stylistka Dorota Wróblewska potwierdza słowa Superniani, twierdząc że całą stylizację psują ..buty, które powinny być granatowe, a nie błękitne.

Internauci docenili jednak stylizację Kingi Dudy.  Padły nawet komentarze, że córka prezydenta upodabnia się stylem do księżnej Kate. Coś w tym jest, ponieważ obie panie chętnie sięgają po eleganckie skromne sukienki.

Zobaczcie w naszej galerii jak prezentują się obie panie.