Agata Kościkiewicz choruje na raka. Była żona znanego muzyka i autora tekstów piosenek grupy De Mono opowiedziała o walce z rzadką i niezwykle złośliwą odmianą nowotworu mózgu w wywiadzie dla "Gali". W szczerej rozmowie z redaktor naczelną magazynu, była żona Marka Kościkiewicza ujawniła swoje problemy finansowe. Ze względu na chorobę, od ponad pół roku nie chodzi bowiem do pracy. Z czego dziś żyje Agata Kościkiewicz? Okazuje się, że kobieta wychowująca samotnie dwoje dzieci jest teraz kompletnie zdana na pomoc swojej rodziny.

- Chciałabym powiedzieć, że z ZUS-u, ale niestety pieniędzy stamtąd doczekać się nie mogę. (śmiech) Jedyne, co teraz mam, to wsparcie rodziny. Od stycznia tak naprawdę nie pracuję, bo choruję. Pierwszy raz byłam w szpitalu w styczniu, później wróciłam na sekundę do pracy. W lutym byłam drugi raz w szpitalu, potem też na chwilę wróciłam do pracy, ale już od marca jestem na zwolnieniu lekarskim - wyznała Annie Zejdler-Ibisz w nowej "Gali".

AKTUALIZACJA: Jak udało się ustalić redakcji magazynu "Gala", Agata Kościkiewicz otrzymała już należne jej pieniądze z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Agata Kościkiewicz długo czekała na pieniądze z ZUS-u

Agata Kościkiewicz przez lata skarżyła się na migreny i krwotoki z nosa. Była żona lidera De Mono przyznaje się, że lekceważyła te objawy i tłumaczyła je sobie zmęczeniem, stresem oraz swoją długą historią chorób, na które cierpiała od dzieciństwa. Pod koniec maja 2018 roku ujawniła, że półtorej roku wcześniej wykryto u niej guza mózgu. Pierwsza diagnoza, którą usłyszała wtedy od lekarzy to oponiak, czyli łagodny guz. Niestety, w ciągu roku guz urósł trzykrotnie i wtedy wykryto, że jest to jednak obłoniak, czyli bardzo złośliwy nowotwór. Agata Kościkiewicz w trybie natychmiastowym przeszła operację wycięcia guza, a następnie zaczęła leczenie - radioterapię.

Całą rozmowę oraz ekskluzywną sesję zdjęciową znajdziecie w "Gali". Zdjęcia Agaty Kościkiewicz, jej byłego męża Marka Kościkiewicza i dwóch synów pary możecie obejrzeć w GALERII >>

ZOBACZ: AGATA KOŚCIKIEWICZ ma rzadki nowotwór mózgu. Jak walczy z nim była żona lidera "De Mono"?