Agata Kulesza rozwodzi się. Jak donosi magazyn "Na Żywo", wybitna aktorka, znana z takich filmów jak „Róża”, „Moje córki krowy”, czy z nagrodzonej Oscarem "Idy", planuje rozstać się z mężem. Kulesza na co dzień mało udziela się w mediach, rzadko widujemy ją na ściankach, a jej wywiady na temat życia prywatnego prawie nie mają miejsca. Od 2006 roku aktorka jest żoną operatora filmowego, Marcina Figurskiego, z którym ma córkę Mariannę (22 l.). Para jest w trakcie rozwodu, który może nie przebiec zbyt łatwo. Zarówno Kulesza, jak i Figurski chcą, aby do rozwodu doszło z winy współmałżonka. 

Agata Kulesza i Marcin Figurski rozwodzą się

Agata Kulesza i Marcin Figurski wzięli ślub w 2006 roku, po 10 latach znajomości. Przez długi czas uchodzili za bardzo dobraną parę. "Na Żywo" donosi jednak, że jakiś czas temu w ich związku pojawił się kryzys - przestali spędzać ze sobą czas, a na urlopy jeździli osobno. W ich domu dochodziło do takich awantur, że Kulesza złożyła wniosek o założenie Niebieskiej Karty (zakłada się ją, kiedy w rodzinie dochodzi do przemocy fizycznej lub psychicznej). Dziś para jest w trakcie rozwodu. Odbyły się już dwie rozprawy sądowe, a trzecia z nich wyznaczona jest na kwiecień.

"Początkowo Agata próbowała ratować małżeństwo, wyciągnęła do Marcina rękę, ale on nie chciał albo nie umiał przyjąć tej pomocy. Odtrącona, przerażona oschłością z jego strony, a nawet wrogością, całkowicie się załamała. Walczyła, ale nie widząc szans na pojednanie, złożyła pozew rozwodowy z orzeczeniem o winie" – pisze Na Żywo.

Zaraz po niej, pozew złożył Marcin Figurski. Mąż Agaty Kuleszy podobno wyprowadził się z mieszkania pary na Mokotowie i zamieszkał w ich domu w Czerwińsku nad Wisłą. Aktorkę wspiera w ciężkich chwilach Katarzyna Nosowska, z którą przyjaźni się od wielu lat.

Zobacz zdjęcia Agaty Kuleszy z mężem w galerii -->