Agata Młynarska od lat cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohna, która przejawia się przewlekłym zapaleniem jelit. Dziennikarka nie wstydzi się swojej choroby, a wręcz stara się z nią oswajać osoby nieświadome i podnosić na duchu tych, którzy również cierpią z jej powodu. Wielokrotnie opowiadała już o dolegliwościach, z którymi musi się mierzyć na co dzień, m.in. biegunkach, wymiotach, czy zapaleniu skóry. Teraz przybliżyła obserwatorom problem ze stawami, który boleśnie daje o sobie znać.

Na co choruje Agata Młynarska?

O życiu z chorobą Agata Młynarska często wspomina na swoim Instagramie. Zapewnia, że chce w ten sposób dodać otuchy innym osobom, które tak, jak ona cierpią na przewlekłe zapalenie jelit.

Wkurzam się, kiedy mnie dopada, kiedy mam sraczkę albo wymioty, a idąc do toalety, z bólu muszę trzymać się framugi. Mam łzy w oczach, gdy drżącą ręką rozgniatam odrobinę marchewki i popijam ciepłą wodą, bo wiem, że bez jedzenia będzie jeszcze gorzej. Brak sił odbiera mi wszelką perspektywę i nadzieję na przyszłość, jest czymś strasznym. Ale potem jakoś krok po kroczku dochodzę do siebie. Myślę, że wszyscy chorzy wiedzą, o czym mówię - wyznała wcześniej w jednym z postów.

Agata Młynarska o swojej chorobie

Jak dowiadujemy się z instagramowego profilu dziennikarki, choroba znów dała o sobie znać.

Niby prosta sprawa. Obieranie kartofli czy jak ktoś woli ziemniaków tudzież pyr. Czynność znana na pamięć. A jednak - straciłam wczoraj kolejny kawałeczek zaufania do swojego ciała - zaczęła wpis dziennikarka.

Choróbsko, z którym próbuję ułożyć sobie życie, zaskakuje mnie konsekwentnie. Od kilku miesięcy próbuje odebrać mi radość życia. Wybrało sobie teraz stawy za obiekt swoich uciech. I mości się w nich, wierci, rozkręca. Stawy bolą, puchną, gorzej z poruszaniem. Niestety #crohn ma takie uroki. Raz gorzej raz lepiej. Ufam, że jest na to sposób. Bo nie każda terapia znana jako "celowana" zdaje egzamin. Może biologia coś zdziała? Obiecuję, że dam Wam znak, co mądre głowy wymyślą dla mnie - zapewniła.

Pod wpisem pojawiły się dziesiątki komentarzy ze słowami wsparcia. Otuchy probowały też dodać znane koleżanki, Katarzyna Zielińska, czy Małgorzata Ostrowska-Królikowska.

Redakcja Gala.pl również życzy Agacie Młynarskiej dużo zdrowia i wytrwałości! 

ZOBACZ TAKŻE: Agata Młynarska o swojej psychoterapii: "Nie mogłam mówić o tym publicznie"