Agata Młynarska skrytykowała wypowiedź Przemysława Czarnka na swoim profilu na Instagramie. Przypomnijmy, że kilka dni temu Minister Edukacji i Nauki powiedział w "TVP Info", że dąży do zorganizowania dodatkowych zajęć SKS-u dla dzieci, kiedy te wrócą już do szkół. Powodem działań ma być chęć walki z otyłością, która - jak stwierdził - jest problemem "zwłaszcza u dziewczynek". Jego wypowiedź wywołała niemałe kontrowersje, a słowom sprzeciwiły się znane osoby publiczne, w tym właśnie 55-letnia dziennikarka. 

Agata Młynarska krytykuje słowa Ministra Edukacji 

Agata Młynarska odniosła się do słów ministra i ostro je skrytykowała. Zaznaczyła, że popiera pomysł zwiększenia aktywności sportowej w szkołach, ale nie rozumie dlaczego polityk chce skupić się na dziewczynkach. 

- Panie Ministrze! Z dziewczynkami w ogóle jest problem. Mają własne zdanie, mówią, co myślą, walczą o swoje prawa, robią kariery, kochają, kogo chcą i jak chcą, bywają różnych rozmiarów, rodzą dzieci. A jak już zostaną matkami, to z pazurami rzucają się, żeby je bronić. Zwłaszcza kiedy słyszą słowa tak szkodliwe dla ich psychiki.

Pozwoliłam sobie zrealizować film dokumentalny o tym problemie (...). Znam rozmiar tych tragedii. Nie dokładajmy im problemów, nie stygmatyzujmy naszych dzieci. One bardzo cierpią i potrzebują wsparcia. Ale przede wszystkim systemowej pomocy. Dobrze, że Pan chce aby było więcej zajęć ruchowych w szkole. Doceniamy tę troskę.

Dziennikarka dodała jednak, że zanim Przemysław Czarnek zacznie walczyć z otyłością u dzieci, powinien najpierw zadbać o swoje zdrowie i kondycję.

- Zresztą, patrząc na pana, z czystej troski również zauważyłam początek "ciąży gastronomicznej". Proszę pomyśleć o diecie i ruchu. Przecież przykład idzie z góry, a w zdrowym ciele zdrowy duch.