Od jakiegoś czasu mówiło się o tym, że pozycja Agaty Młynarskiej w TVP jest zagrożona. Wszystko ma związek z przejęciem władzy przez nową partię po wygranych wyborach parlamentarnych jesienią zeszłego roku. Jedni na tym stracili: ze swoimi stanowiskami w Telewizji Polskiej musieli się pożegnać m.in. Beata Tadla i Piotr Kraśko (po 25 latach pracy w stacji).

Inni z kolei nie mogli narzekać na tzw. "dobrą zmianę" - dzięki niej sporo zyskała m.in. Anna Popek, która nie dość, że z "Pytania na śniadanie" została przeniesiona do redakcji "Świat się kręci", to jeszcze poprowadzi dwa nowe formaty: jeden nosi tytuł "Akcja wakacje" (o jego kulisach informowaliśmy niedawno), inny ma promować rodzinne gotowanie. W ramówce TVP znajdzie się prawdopodobnie jesienią.

Tymczasem dalsze losy Agaty Młynarskiej w programie "Świat się kręci" są bardzo niepewne. We wczorajszym odcinku skierowała do widzów i producentów słowa, które nie pozostają wątpliwości, że prezenterki prawdopodobnie nie ujrzymy na szklanym ekranie w tymże formacie jesienią.

Ja przez trzy lata przy tym stole spotykałam fantastycznych ludzi, fantastycznych gości - powiedziała. Chciałam państwu za te spotkania serdecznie podziękować. Jestem absolutnie wyróżniona przez los, że mogłam przy tym stole spotykać takich ludzi m.in. jak wy, jak państwo, widzieć tak wspaniałą publiczność. Mówię to z ogromnym przejęciem i wzruszeniem, ponieważ prawdopodobnie... na pewno w tym sezonie mój ostatni program. A kto wie, czy w ogóle nie ostatni mój program "Świat się kręci".

Po tych słowach Agata Młynarska skierowała do widzów słowa jednej z piosenek swojego ojca Wojciecha:

Bo chociaż jest niejeden szlak
po którym trudniej iść, lecz idąc tak
nie musisz brnąć w pochlebstwa dym
i karku giąć przed byle kim.

Rozważ te myśl, a potem idź.
Idź własną drogą

W specjalnym oświadczeniu na Facebooku dodała:

To były fantastyczne trzy lata. Dziękuję Widzom programu "Świat się Kręci" za ich obecność, wierność,cierpliwość i ogromne wsparcie.Wiem, że niektórzy z Was szczerze pokochali ten program. Dziękuję jedynej w swoim rodzaju redakcji - młodym, twórczym, oddanym pracy ludziom, którzy pracowali na sukces tego programu ale też i mój. Nie widać ich, są z drugiej strony kamery, a to oni właśnie stanowią o sile programu. Wspólnie stworzyliśmy coś nowego, innego, niepokornego i bardzo solidnego. Dziękuję mojemu beauty dream team, be którego nie byłabym taka ładna:) Dziękuję Rochstarowi za pomysł tego programu i jego zawodową produkcję, TVP, że w sierpniu 2013 roku znów we mnie uwierzyła.Będę bardzo za Wami tęsknić...
Moja podróż telewizyjna na pewno się nie kończy, może jedynie zmienić adres.Idę zawsze własną drogą, bez zginania karku…

>> PRZECZYTAJ TAKŻE: Agata Młynarska Ostro o zmianach w TVP: "telewizja linearna przechodzi do historii"