W Polsce niemal wszystkie dzieci uczą się obecnie w trybie zdalnym. Wynika to z obostrzeń, które kilka tygodnie temu wprowadził rząd. Do 29 listopada nauka z domu obowiązuje również uczniów klas 1-3, co jest sporym wyzwaniem dla rodziców. Problem z pogodzeniem pracy z organizacją nauki dzieci mają również gwiazdy - ostatnio o swoich odczuciach na Instagramie opowiedziała żona Piotra Rubika, Agata.

Agata Rubik o zdalnym nauczaniu swoich dzieci

Agata Rubik wprost przyznała, że zdalne nauczanie jej dwóch córek jest dla niej wykańczające. Modelka jest pod wrażeniem kobiet, które dodatkowo nie mogą liczyć na wsparcie mężczyzn i są ze wszystkim same.

- Powiem wam, że jestem wykończona. Ala właśnie skończyła szkołę, Helenka ma jeszcze 10 minut. Nastąpiła totalna dezorganizacja mojego życia. (...) A tak zupełnie na serio, to podziwiam was kobiety, które macie jedno lub więcej dzieci na nauczaniu online i do tego same zdalnie pracujecie. Ja bym nie dała rady. Nie zdołałam zrobić nic, z tego, co sobie na dziś zaplanowałam. 

Żona Piotra Rubika dodała też, jak radzi sobie ze stresem związanym z nauczaniem zdalnym swoich dzieci:

- Zjadłam dziś tonę ciastek - oczywiście tych, których nie mogę jeść, czyli z laktozą, serniczków i innych. Jutro albo pojutrze pewnie obudzę się całą usyfiona, ale to nic. Mam nadzieję, że sobie radzicie.

A jak u Was wygląda sytuacja ze zdalnym nauczaniem dzieci?