Michał Mikołajczak jest absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie, którą ukończył w 2011 roku. Swój pierwszy występ w dorobku teatralnym zaliczył w 2006 roku w przedstawieniu dyplomowym studentów czwartego roku Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi w sztuce „Pod mlecznym lasem” w reżyserii Michała Staszczaka.  Na deskach teatru debiutował w 2009 roku w Teatrze Rozmaitości w Warszawie w spektaklu „Teoremat Piera Paolo Pasoliniego”. Od tego czasu grał na deskach Krakowskiego Teatru Scena STU, a od 2012 roku jest aktorem Teatru Współczesnego w Warszawie. Największa popularność dał mu jednak udział w dwóch głośnych serialach produkcji TVN. Z jakich ról serialowych go zatem pamiętacie?

Michał Mikołajczak - kim jest?

Michał Mikołajczak pojawił się m. in. w serialu „Prawa Agaty”, gdzie zagrał u boku Agnieszki Dygant. Mikołajczak wcielił się w nim w rolę młodego, przystojnego adepta adwokatury - Bartosza Janowskiego, który był asystentem Agaty, Doroty i Marka. Widzowie stacji kojarzą go także z serialu „Na Wspólnej”, gdzie zagrał Dariusza Żbika.

Mikołajczak dał się poznać również jako aktor filmowy. Do tej pory mogliśmy oglądać go w takich produkcjach jak „Światło”, „Miasto 44” oraz „Napis”.

Wiosną 2018 TVN emituje trzeci sezonu programu "Agent Gwiazdy" z udziałem Mikołaja Mikołajczaka. Myślicie, że to jego zaangażowano do roli tajemniczego Agenta? Odpowiedź na to pytanie poznamy już dziś wieczorem!