Agnieszka Chylińska nie przestaje zaskakiwać. Dwa lata po premierze eksperymentalnego, mieszającego muzyczne style i gatunki albumu "Forever Child" z hitami "Królowa łez" i "KCACNL", przedstawia nową płytę "Pink Punk". Proste punkrockowe dźwięki szokują nie mniej niż szczere do bólu teksty takich utworów, jak "Mam zły dzień" czy "Śmie(r)ć", przez które fani i media posądzają teraz artystkę m.in. o kryzys wieku średniego, problemy w związku, depresję, a nawet myśli samobójcze. Wokalistka zdradziła powody, dla których postanowiła stworzyć taki, a nie inny materiał w rozmowie z Darkiem Maciborkiem z RMF FM.

- Na nowej płycie krzyczysz. Masz biec i brać od życia to, co chcesz. I pomaga ci w tym punkrockowy przekaz - opisał jej nową płytę dziennikarz radiowy.

Agnieszka Chylińska zgodziła się z nim i przy okazji bez oporów wyjaśniła, dlaczego zdecydowała się nagrać płytę w ostrym gitarowym klimacie i mocnym przekazem. Artystka nie ukrywa, że jest to poniekąd efekt tęsknoty za latami wczesnej młodości.

- Dokładnie. Szukałam bardzo mocno takich dźwięków w muzyce, które mogłyby wyrazić w danym momencie to, co mam. Myślę, że uderzyłeś w sedno. Ja po prostu jestem taka rzeczywiście, że zawsze szczerze mówię publiczności, co tam u mnie słychać. Nie potrafię spocząć na jakichś laurach. Nawet jeśli coś było bardzo przebojowe i fajne, to ja jednak dalej chcę gdzieś tam iść. Myślę też, że bardzo chcę sobie przypomnieć te czasy, kiedy byłam po prostu bardzo młoda. Zawsze też miałam takie marzenie, żeby mieć taki zespół po prostu garażowy - powiedziała.

Okazuje się też, że gwiazda już od dawna marzyła o nagraniu takiej właśnie płyty. Zaczęła się obawiać, że jeśli poczeka z tym jeszcze dłużej, to może potem się okazać, że jest już za późno.

- Myślę, że w wieku 42 lat jest też coś takiego, że - cholera - ten czas nam ucieka. Mówię o sobie. Myślę: "To kiedy nagrać tę płytę, że są te szelki, że są te glany, że można coś tam jeszcze 'rarara'. I pomyślałam sobie: "Dobra, może teraz?" - wyjaśniła w audycji.

Zdjęcia Agnieszki Chylińskiej z ostatnich publicznych wystąpień znajdziecie w GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: AGNIESZKA CHYLIŃSKA na ramówce TVN. Tak szczupła jeszcze nie była! ZDJĘCIA