Fashion Designer Awards 2019 - konkurs dla młodych projektantów właśnie się rozpoczął!  22 stycznia w hotelu Polonia Palace w Warszawie odbyło się spotkanie prasowe 10. edycji Fashion Designer Awards, którego pomysłodawczynią i producentką jest Joanna Sokołowska-Pronobis. To właśnie ona wraz z Natalią Hołownią, redaktor prowadzącą serwisu Gala.pl i autorką książki "Jak być paryżanką w Polsce" prowadziła konferencję z udziałem gwiazd. A tych nie zabrakło! Na spotkaniu pojawili się m.in. Dawid Woliński, Gosia Baczyńska, Agnieszka Maciejak, Marieta Żukowska, Rafał Michalak, Agnieszka Dygant, Dorota Williams, Joanna Horodyńska i Mikołaj Komar. Temat tegorocznej edycji to „Be Italian. Be Glamour". Podczas konferencji prasowej prowadzące rozmawiały z jurorami o ich miłości do Włoch - mody, muzyki, sztuki i kuchni tego wyjątkowego regionu. W naszej GALERII obejrzysz zdjęcia ze spotkania.

Nie znam nikogo, kto nie lubiłby Włoch, nie zachwycał się dziedzictwem kulturowym tego kraju, genialną sztuka, włoskim stylem  i modą „made in Italy”. Ten temat jest idealny na jubileuszową 10 edycję Fashion Designer Awards - powiedziała Joanna Sokołowska-Pronobis.

Zgodził się z nią od razu Dawid Woliński, który również jest miłośnikiem Włoch, w tym włoskiego designu:

Od wielu lat pracuję z włoskimi markami i jest masa rzeczy związanych z Włochami, które mnie inspirują. Tamtejsza moda charakteryzuje się podejściem „too much”, modne Włoszki słyną z przepychu i luksusu – uwielbiam to! Uczestniczyłem w pierwszej edycji konkursu FDA, teraz uczestniczę w dziesiątej i myślę, że wszystko, co przetrwało tyle lat, jest inicjatywą wartościową, która zdecydowanie ma sens” - podkreślił.

Agnieszka Dygant wyznała, którą włoską aktorkę szczególnie podziwia:

Jestem zakochana w Sofii Loren. To wybitna aktorka, która w jednym zdaniu potrafi powiedzieć „tak” i „nie”. Ma ognisty temperament i niebywały seksapil. Stała się ikoną włoskiej popkultury, ale też mody. Jestem zaszczycona, że mogę wziąć udział jako jurorka akurat w jubileuszowej, włoskiej edycji konkursu Fashion Designer Awards, który jest niezwykle ważnym wydarzeniem na mapie polskiej mody. Liczę na to, że wspólnie znajdziemy wyjątkowego projektanta, który wpłynie na polską modę i... na moją garderobę! - dodała.

Partnerami Fashion Designer Awards 2019 są: Batonik Duplo, Galeria Mokotów, Cisowianka Perlage, AA Wings of Color, Matrix, Showroom.pl,  ViaModa, Enter Air, Brother. Zaś patroni medialni to: Radio Czwórka, kobieta.pl, wp.pl, lamode.info, Avanti,  Co Jest Grane 24, Kmag Magazyn, Lounge Magazyn oraz magazyn "Gala".

Zgłoszenia do konkursu Fashion Designer Awards 2019 można przesyłać do 15 lutego. Półfinał odbędzie się w Galerii Mokotów 13 kwietnia, a wielki finał - 27 maja. Więcej informacji na stronie fashiondesignerawards.com.pl.