Akcja "Motywu" pozwala widzom poznać od podszewki historię trójkąta miłosnego między restauratorką Luizą (Małgorzata Kożuchowska), jej mężem Maksem (Andrzej Konopka) i ich pracownicą Anną "Czarną" Czarnecką, w którą wciela się Agnieszka Grochowska. - Gdy usłyszałam, że Paweł Maślona, twórca "Ataku paniki" z 2017 roku, będzie reżyserował i że wreszcie będę miała szansę zagrać z Andrzejem i Małgosią, to pomyślałam, że to musi się udać - powiedziała aktorka, tłumacząc, dlaczego bez wahania zdecydowała się dołączyć do obsady serialu. - To połączenie kryminału z thrillerem, dramatem psychologicznym i komedią - mówiła Grochowska.

Wszystko zaczyna się od strzałów, które padają w gdańskiej restauracji. Sprawę bada śledczy, który sam boryka się z prywatnymi problemami. A wokół niego nic nie jest takie, jakie się wydaje. Grochowska po dłuższej przerwie powróciła do show-biznesu. Jej najbardziej niezapomnianą kreacją jest Danuta Wałęsowa z "Wałęsy. Człowieka z nadziei" Andrzeja Wajdy z 2012 roku. Laury zdobyła też za role w filmach "Pręgi", "W ciemności" i "Bez wstydu".

Po dyplomie na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie zadebiutowała na ekranie w filmie "AlaRm". Tam poznała reżysera Dariusza Gajewskiego. Rok później razem stworzyli "Warszawę", a potem się pobrali. Od 16 lat tworzą szczęśliwe małżeństwo. Mają dwóch synów: ośmioletniego Władysława i czteroletniego Henryka. W 2018 roku aktorka rozpoczęła przygodę z Hollywood, grając matkę Elle Fanning w filmie "Moja gwiazda: Teen Spirit". Czy za oceanem też zostanie gwiazdą?

To byłby piękny prezent na 40. urodziny, które aktorka świętowała w sylwestra. Pytana, co magiczna 40-stka zmieniła jej w życiu, odpowiada: Nie wiem, bo wciąż czuję w sobie mieszankę doświadczenia, pewności siebie i energii, która sprawia, że cały czas mi się chce. Nie marnuję czasu na zastanawianie się, czy coś wypada. Teraz łatwiej mi mówić "nie" i wychodzić z sytuacji, których nie chcę - przyznaje.

Serial "Motyw" w reżyserii Paweła Maślony można oglądać w telewizji TVN we wtorki godz. 21.30.

Więcej nowości o gwiazdach znajdziecie w nowym, podwójnym numerze "Gali" - w sprzedaży już od poniedziałku, 6 kwietnia.

ZOBACZ TEŻ: Najlepsze seriale na weekend poleca Damian Gajda, szef działu kultury "Gali"