Film "Wanda, mein Wunder" z Agnieszką Grochowską w roli głównej otworzył festiwal filmowy w Zurichu. Polska aktorka wcieliła się w nim w rolę Wandy, opiekunki siedemdziesięcioletniego Josepha. Produkcja miała swoją światową premierę na Tribeca Film Festival. Przypomnijmy, że Grochowska od lat z powodzeniem rozwija swoją międzynarodową karierę, a w ubiegłym roku wystąpiła w amerykańskiej produkcji "Teen Spirit" u boku Elle Fanning. 

Agnieszka Grochowska na festiwalu filmowym  w Zurichu

W filmie "Wanda, mein Wunder" u boku Grochowskiej zobaczymy również znaną polskim widzom z "Maratończyka" Marthe Keller, nominowaną do Złotych Globów. Reżyserem obrazu jest Bettina Oberli - laureatka nagrody Variety Piazza Grande na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno.

- Najpierw zachwycił mnie scenariusz. Późniejsza praca na planie potwierdziło pierwsze uczucie. Uważam, że o trudnych sprawach świetnie jest mówić w sposób tragikomiczny. Na co dzień spotyka nas w życiu tyle absurdu. Przeniesienie go do filmu jest sprawia, że jest to bliskie prawdy. Widzowie, myślę, tego potrzebują - mówi Agnieszka Grochowska, której rolę w filmie oceniono jako niezwykle intymną.

Film "Wanda, mein Wunder" opowiada historię urodzonej w Polsce Wandy, która opiekuję się starszym mężczyzną w jego rodzinnej willi położonej nad jeziorem w Zurichu. Kobieta zbliża się do rodziny Josepha, mimo że jej praca jest bardzo wymagająca i mało płatna. Mieszkający w domu syn starszego małżeństwa - Gregi, zaczyna darzyć Wandę sympatią.

Zdjęcia Agnieszki Grochowskiej z festiwalu filmowego  w Zurichu obejrzycie w galerii.