Kariera Hyżego zaczęła się od występu w programie X Factor. W 2013 Grzegorz Hyży wziął udział w przesłuchaniach do trzeciej edycji programu, na które udała się również jego żona, Maja. Para wystąpiła indywidualnie przed jurorami  i oboje przeszli do kolejnego etapu. Obiej też dotarli do półfinału konkursu, z którego do finału zakwalifikował się jedynie Grzegorz. Finalnie młody wokalista zajął drugie miejsce, przegrywając jedynie z Klaudią Gawor. Nie przeszkodziło mu to jednak zrobić większej kariery niż zwyciężczyni programu.   

ZOBACZ: FESTIWAL W OPOLU 2017 ODWOŁANY! Miasto zerwało umowę z TVP. Amfiteatr zablokowany przez miasto!

Grzegorz związany był z wokalistką Mają Hyży jeszcze chwilę po zakończeniu show TVN. Kilka miesięcy po finale talent-show małżeństwo rozstało się. Wtedy Grzegorz mógł się w końcu oddać muzyce. Zaczął nagrywać kolejne utwory i koncertować. To właśnie podczas jednego z takich koncertów poznał swoją przyszłą żonę: wówczas - Agnieszkę Popielewicz, teraz – Agnieszkę Hyży.

Romantyczny ślub pary odbył się w lipcu 2015 roku w Rzymie w Pałacu Senatorskim na Kapitolu. Zakochani małżonkowie są już ze sobą niemal dwa lata. Zanim jednak będą świętować swoją drugą rocznicę, w najbliższy weekend uczczą 30-te urodziny Grzegorza. Jaki plan na ich sopocką celebrację ma Agnieszka?

„Sopot to dla nas miejsce szczególne, bo tam się poznaliśmy i bardzo lubimy do niego wracać! Cudownie, że nie tylko zawodowe emocje będą nam towarzyszyć, ale także świętowanie okrągłych urodzin Grześka. Lubimy spędzać czas tylko we dwoje, więc postaram się wyrwać dla nas chwilę, by uczcić urodziny na plaży z szampanem i jeśli pogoda dopisze, zobaczyć razem wschód słońca!"

Zapowiada się romantycznie, prawda?

Mamy nadzieję, że para podzieli się na Instagramie zdjęciem z tego romantycznego momentu. A my już dziś życzymy Grzegorzowi wszystkiego najlepszego! I nie możemy się doczekać jego sobotniego koncertu w Sopocie!