Agnieszka Radwańska kończy karierę. W środę, 14 listopada polska tenisistka w obszernym wpisie na Facebooku zdradziła, że to koniec jej sportowej kariery i nigdy więcej nie wyjdzie na kort, by zagrać profesjonalny mecz tenisa. Do tej trudnej decyzji skłoniły ją poważne problemy ze zdrowiem. Przypomnijmy, że Agnieszka Radwańska od dłuższego czasu cierpi na uraz nogi, a dokładniej trzeciego i czwartego palca w prawej stopie. - Nie trenuję, tylko się rehabilituję - żaliła się już jakiś czas temu. 29-latka nie żegna się jednak zupełnie ze sportem. Jakie ma plany na przyszłość? Sprawdź pełną treść jej oświadczenia już teraz poniżej.

Agnieszka Radwańska kończy karierę

Agnieszka Radwańska wyjaśniła powody swojej decyzji o zakończeniu tenisowej kariery w emocjonalnym poście w języku angielskim i polskim na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. Sportsmenka podziękowała też wszystkim, którzy przez lata wspierali ją i trzymali za nią kciuki, nie tylko wtedy gdy odnosiła największe sukcesy na korcie.

Kochani,

Pragnę podzielić się z Wami jedną z moich najważniejszych życiowych decyzji. W dniu dzisiejszym, po 13 latach zawodowego grania, kończę swoją przygodę z zawodowym tenisem. Nie jest mi z tym łatwo. W głowie jeszcze tyle wspomnień, emocji zwycięstw tych dwudziestu zdobytych turniejów i tych blisko sześciuset wygranych meczów. Niestety nie mogłam już trenować jak dawniej, a organizm i tak coraz częściej odmawiał posłuszeństwa. W trosce o swoje zdrowie, z pełną świadomością obciążenia, jakie niesie rywalizacja na tak wysokim poziomie, nie jestem już w stanie zmobilizować swojego organizmu do jeszcze większej eksploatacji.

Odkładam rakietę i żegnam się z tourem, ale nie z tenisem. Tenis jest i zawsze będzie pełnił w moim życiu wyjątkową rolę. Czas na nowe wyzwania, nowe pomysły, mam nadzieję równie ekscytujące jak te na korcie.

Ufam, że na przestrzeni tych wszystkich lat godnie reprezentowałam nasz kraj na całym świecie oraz dostarczałam Wam wszystkim wielu emocji, wrażeń i radości. Wasze wsparcie, miłe słowa oraz wiara w moje zwycięstwa były ze mną na każdym meczu i za to serdecznie i z głębi serca Wam dziękuję. Dziękuję za każdą nieprzespaną noc spędzoną przed telewizorem oraz za wszystkie tytuły Fan Favorite – to dla mnie zaszczyt i najlepsza nagroda za ciężką pracę.

Dziękuję wszystkim, którzy byli ze mną na dobre i na złe, rodzicom, siostrze, mojemu najlepszemu teamowi: Dawidowi, Tomkowi, Krzyśkowi, Jasonowi, moim sponsorom i partnerom – zawsze będę wdzięczna za wszystko, co dla mnie zrobiliście. Aga

Agnieszka Radwańska przeszła do historii sportu jako pierwsza polska tenisistka, która zarobiła na korcie ponad milion dolarów amerykańskich. Dodajmy, że w trakcie swojej 13-letniej kariery Polka zarobiła w sumie ponad 27,5 mln dolarów, co plasuje ją na 7. miejscu w klasyfikacji wszech czasów ( stan na 12. listopada 2018). Warto wspomnieć, że 7 lipca 2012 roku starsza z sióstr Radwańskich zagrała w finale legendarnego Wimbledonu z Sereną Williams, co uczyniło z niej drugą Polkę w historii, która zagrała w finale turnieju Wielkiego Szlema w singlu.

Zdjęcia Agnieszki Radwańskiej z sesji zdjęciowej dla "Gali" znajdziecie w naszej GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: AGNIESZKA RADWAŃSKA zdradza, na co wydaje 30 mln dolarów, które zarobiła na korcie