Agnieszka Radwańska wystąpi w Tańcu z Gwiazdami 2019 - ta wiadomość zelektryzowała nie tylko jej fanów, ale także media z całej Polski. Wybitna tenisistka, która niedawno zakończyła karierę sportową, to zdecydowanie jedno z najgorętszych nazwisk na liście uczestników 9. edycji tanecznego show Telewizji Polsat. Jest sławna i bogata - w trakcie swojej imponującej kariery zarobiła na korcie niemal 30 mln dolarów. Internauci i dziennikarze nie przestają więc zadawać sobie pytania, dlaczego zdecydowała się wziąć udział w "Dancing with the stars. Taniec z Gwiazdami", skoro ma już zarówno popularność, jak i wielkie pieniądze. Agnieszka Radwańska zdradziła powody swojej decyzji w rozmowie z Dorotą Gawryluk w programie "Wydarzenia i Opinie".

To jedyny program, w którym udział brałam pod uwagę. Kocham tańczyć. Zawsze była to dla mnie wielka przyjemność, kiedy mogłam tańczyć ale niestety tych okazji było dotychczas bardzo, bardzo mało. Teraz to się zmieni. To jest dla mnie świetna forma ruchu po zakończeniu kariery, jednak ciężko jest samej trenować - powiedziała.

Agnieszka Radwańska bardzo cieszy się, że lada dzień rozpocznie treningi ze swoim tanecznym partnerem.

Przez 25 lat zawodowej kariery trening był zawsze na pierwszym miejscu, a taniec to świetna forma treningu. Ciało będzie pracować, dojdzie trochę adrenaliny przy odcinkach live, więc czemu nie? - dodaje Radwańska.

Agnieszka Radwańska o udziale w TzG 9

Agnieszka Radwańska zdecydowanie nie należy do tego grona uczestników, którzy boją się wysiłku fizycznego związanego z udziałem w show. I trudno się dziwić, bo przez większość życia sportsmenka spędzała długie godziny na korcie i na siłowni. Tym bardziej, że zawsze była perfekcjonistką.

- Jeśli się do czegoś zobowiązuję to na 100 procent. Jeśli trzeba będzie to i do późnych godzin nocnych będziemy ćwiczyć na sali, żeby było jak najlepiej - wyznaje.

Kto będzie tanecznym partnerem Agnieszki Radwańskiej? "Isia" zdradza jedynie, że zawsze była jedna osoba z którą chciała zatańczyć.

- Mam nadzieje, że będę miała tego partnera, którego chciałam od początku, a jak nie to trudno, inny też na pewno będzie fajny - przyznaje.

Pierwszy odcinek na żywo 9. sezonu "Tańca z Gwiazdami" już 1 marca 2019 w Polsacie.

SPRAWDŹ TEŻ: TANIEC Z GWIAZDAMI 2019 - uczestnicy. Sprawdź, kto wystąpi