Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki początku swego związku niezwykle dbają o swoją prywatność. Nic więc dziwnego, że aktorska para zarówno ślub w 2018 roku, jak i narodziny dziecka dwa lata później utrzymała w tajemnicy. O tym, że gwiazda zostanie mamą, wiedzieli wyłącznie członkowie rodziny i przyjaciele, a wiadomość o pojawieniu się na świecie pierwszej pociechy pary przedostała się do mediów dopiero kilka miesięcy później. Oficjalnego potwierdzenia radosnej nowiny dokonała w niedawnym wywiadzie świeżo upieczona mama. Co powiedziała?

Agnieszka Więdłocha o macierzyństwie i przyszłości dziecka

Agnieszka Więdłocha oficjalnie potwierdziła, że została mamą. W rozmowie z magazynem "Twój Styl" aktorka ujawniła również płeć maleństwa i zdradziła, jakie obawy związane z przyszłością dziecka jej towarzyszą.

To największe szczęście, jakie mogło mnie spotkać - przyznaje gwiazda na łamach magazynu i podkreśla, że wie, w jakim klimacie przyjdzie dorastać jej dziecku.

Słyszałam opinie, że sprowadzenie dziecka na taki świat jest przejawem egoizmu - dodaje.

W dalszej części wywiadu Więdłocha nawiązuje do aktualnych wydarzeń i zdradza, co ją niepokoi.

Czytam Boya-Żeleńskiego. Koło historii tak się obróciło, że nasze czasy stały się podobne do tamtych, które opisał w "Piekle kobiet", gdy na początku XX wieku trzeba było walczyć o nasze podstawowe prawa. Wydaje mi się, że żyjemy w kraju, który cofa się w mrok. Świat też niepokoi: brudne środowisko, kryzys klimatyczny, reżimy polityczne, zachwianie demokracji. Jest o czym myśleć… - mówi ze smutkiem aktorka. 

Z drugiej strony mam nadzieję, że jej pokolenie będzie miało więcej rozsądku i świadomości, żeby zmieniać ten świat na lepszy. Już teraz młodzi pokazują, że są odważni i nie chcą godzić się z ograniczaniem wolności. Widać to na ulicach podczas marszów Strajku Kobiet czy strajków klimatycznych - stwierdza z przekonaniem Agnieszka Więdłocha.

Na koniec, między słowami, aktorka ujawnia płeć dziecka i dzieli się tym, na jaką osobę chciałaby je wychować:

Marzę, by była niezależna i sprawcza. Solidarna z innymi kobietami. Solidarność wydaje mi się w ogóle dziś najważniejsza.

Redakcja Gala.pl serdecznie gratuluje świeżo upieczonym rodzicom!

ZOBACZ TEŻ: Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki zostali rodzicami? Media informują o płci dziecka