Grażyna Wolszczak, Magdalena Boczarska, Weronika Książkiewicz, Łukasz Simlat, Janusz Chabior, Olga Bołądź, Ada Fijał, Marta Wierzbicka, Beata Sadowska, Łukasz Jakóbiak, Krzysztof Czeczot i Michał Baryza wzięli udział w nietypowej sesji fotograficznej. Motywem przewodnim była czerwona szminka, którą na ustach miały nie tylko kobiety, ale i mężczyźni.

Sesja zdjęciowa to preludium do rozpoczęcia 7. edycji kampanii społecznej PROJEKT Test, która porusza problemy związane z szeroko pojętą tolerancją oraz działa na rzecz uświadamiania, jak ważna jest profilaktyka HIV i AIDS. Kampania PROJEKT Test finansowana jest z MAC AIDS FUND, międzynarodowego funduszu, dzięki któremu na całym świecie realizowane są projekty na rzecz walki z AIDS.

- Jestem zaszczycony, że mogę wziąć udział w tak ogromnej i ważnej kampanii w tak znakomitym gronie gwiazd. Nie mamy świadomości, że HIV i AIDS to problem, który dotyka tak wielu osób. Ludzie boją się tego tematu, dlatego takie kampanie są bardzo potrzebne - powiedział model Michał Baryza.

W kampanię PROJEKT Test od lat zaangażowani są znani polscy artyści, którzy wspólnie ze środowiskiem medycznym, partnerami kampanii oraz patronami medialnymi uświadamiają polskie społeczeństwo na temat problematyki związanej z tymi chorobami. Tym razem w ramach kampanii realizowany jest spektakl teatralny "Pozytywni" w reżyserii Krzysztofa Czeczota, w który zagrają m.in.: Magdalena Boczarska, Olga Bołądź, Janusz Chabior i Łukasz Simlat. K