Swoje pierwsze dziecko Alanis Morissette urodziła 10 lat temu. Jej synek Ever wywrócił życie gwiazdy do góry nogami sprawiając, że dotychczasowe priorytety zeszły na dalszy plan. Artystka przywykła do ciągłych tras koncertowych i nagrywania kolejnych albumów. Rewolucja związana z macierzyństwem zaowocowała kolejnymi ciążami: dziś jest mamą prawie 4-letniej Onyx oraz najmłodszego synka, Wintera.

Alanis Morisette o depresji poporodowej: "Miałam myśli samobójcze"

Kanadyjska gwiazda, podobnie jak wiele kobiet na świecie, doświadczyła stanów depresyjnych podczas swojej pierwszej ciąży. Opowiedziała o tym w wywiadzie dla magazynu "Health", na okładce którego pozuje z Winterem, karmiąc go piersią.

Przy pierwszej dwójce miałam depresję, myśli samobójcze i lęki. Tak bardzo było to widać na mojej twarzy. Po trzecim porodzie towarzyszą mi głównie lęki i nie mam prawie w ogóle żadnej depresji - czytamy. Zrozumiałam, że im bardziej będę dzieliła się swoimi słabościami, tym łatwiejszym uczyni to rzeczywistość - dodała. Dziś czuję, że jestem bliżej zwykłych ludzi. Sława sprawia, że się izolujesz.

Alanis nie jest typową mamą. 46-latka zdecydowała się na tzw. "unschooling", czyli metodę, zgodnie z którą jej dzieci... nie chodzą do szkoły:

Unschooling to w moim rozumieniu edukacja prowadzona przez same dzieci. Jeśli jest jakieś zadanie, które polega na ty, by bawić się magnesami, a moja córka na to: "piep**yć magnesy, chcę wyciąć drzewo i posypać je brokatem", to właśnie to robimy. Unschooling to metoda 24/7. Jeśli syn zadaje mi ważne, egzystencjalne pytanie, nie zbywam go, mówiąc: "porozmawiamy o tym jutro", na tym to polega - wyjaśnia wokalistka.

Morissette przyznaje jednocześnie, że to metoda, na którą niewiele osób może sobie pozwolić:

Zdaję sobie sprawę, że to stuprocentowe oddanie. Znajomi mówią mi, że bardzo chcieliby zdecydować się na taką formułę wychowawczą, ale zwyczajnie nie mogą. Rozumiem to - przyznaje.

Gwiazdę będziemy mogli zobaczyć podczas jej domowego występu w ramach koncertu: "One World: Together At Home" organizowanego przez Lady Gagę, Global Citizen i WHO.