Aleksander Doba to polski podróżnik, kajakarz oraz pierwszy człowiek w historii, który samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent. Ma 72 lata. Podróżnik słynie z dyscypliny, samozaparcia i wielkiej odwagi, a także z poczucia humoru. Doba jest jednym z uczestników "Agent Gwiazdy 4". Doświadczenie zdobyte w dalekich samotnych podróżach z pewnością przydało mu się na planie programu TVN. Poniżej znajdziesz najciekawsze fakty z barwnego życia polskiego podróżnika. Ma na koncie sporo sukcesów!

Aleksander Doba - osiągnięcia

Doba to dwukrotny złoty, srebrny i brązowy medalista Otwartych Akademickich Mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim. W 2015 roku został honorowym obywatelem Swarzędza, skąd pochodzi. W tym samym czasie zdobył tytuł „Podróżnika Roku 2015” nadawany przez magazyn National Geographic. Doba zdobył też złotą odznakę turystyki kolarskiej. W roku 1989 w ciągu 13 dni przepłynął Polskę po przekątnej z Przemyśla do Świnoujścia. W 2009 roku, w ciągu 41 dni, samotnie opłynął jezioro Bajkał. Największym wyczynem Aleksandra Doby jest samotne przepłynięcie (wyłącznie dzieki sile mięśni) Atlantyku (z Afryki do Ameryki Południowej). Żródło: Wikipedia.

Aleksander Doba w "Agent Gwiazdy 4"

Doba jest uczestnikiem 4. edycji programu "Agent Gwiazdy" TVN. Odcinki powstawały na Wyspach Kanaryjskich. Pierwszy odcinek "Agenta 2019" już w środę, 27 lutego, o godz. 21:30. Poza Aleksandrem Dobą w programie zobaczymy też Andrzeja Gołotę, Edytę Górniak, Angelikę Muchę czy Michała Koterskiego.