Dobra wiadomość dla miłośników polskich seriali. Ruszyły zdjęcia do nowej produkcji Polsatu pt. "Mecenas Porada". W rolę tytułowej prawniczki wcieli się Aleksandra Domańska. W obsadzie znaleźli się też m.in. Radosław Pazura ("Echo serca", "Mały Jakub", "Bóg w Krakowie"), Magdalena Wróbel ("Dziewczyny ze Lwowa", "Bogowie"), Mateusz Rusin ("Powidoki", "Volta, "Ranczo"), Otar Saralidze ("365 dni", "Last Minute", "Kobiety mafii 2"), Antoni Pawlicki ("Legiony", "W rytmie serca", "Czas honoru"), Katarzyna Zawadzka ("Bad Boy", "Chce się żyć"), Piotr Gąsowski ("Pan Tadeusz", "7 uczuć") i Monika Krzywkowska ("Wkręceni", "Skazane"). 

"Mecenas Porada" - obsada nowego serialu Polsatu

Udało nam się dowiedzieć, kto będzie kim w "Mecenas Poradzie":

•    Radosław Pazura – Grzegorz Porada, ojciec głównej bohaterki, muzyk, który po wypadku samochodowym, zmaga się z niepełnosprawnością;
•    Magdalena Wróbel - Zośka Krawczyk, najlepsza przyjaciółka Kasi, która pomaga jej w każdej sprawie;
•    Antoni Pawlicki - mec. Aleksander Wyrzykowski – doktor prawa z renomowanej kancelarii, bywalec kawiarni, w której pracuje Zosia;
•    Mateusz Rusin – Marcin Drawicz, pracownik punktu masażu w centrum handlowym, w którym punkt ma Kasia; 
•    Otar Saralidze – Adi Tsurgan - Gruzin, pracuje w punkcie dorabiania kluczy i napraw szewskich; 
•    Monika Krzywkowska - Marta Solwecka – narzeczona Grzegorza Porady;
•    Piotr Gąsowski – Andrzej Starzyński, wspólnik mec. Wyrzykowskiego;
•    Katarzyna Zawadzka - Beata Majerska - prawniczka w Kancelarii Starzyński Wyrzykowski; 

"Mecenas Porada" - kim jest główna bohaterka?

Stacja uchyliła już także rąbka tajemnicy na temat tytułowej postaci, w którą wcieliła się Ola Domańska. Jak czytamy w komunikacie prasowym na temat serialu, mecenas Katarzyna Porada jest zawsze blisko ludzi. Niedrogo i serdecznie to dewiza błyskotliwej prawniczki, która właśnie zdała egzamin adwokacki. Droga do tego celu nie była usłana różami, a Kasia w swej karierze zawodowej ma nawet doświadczenia we… fryzjerstwie.

Ośmielona uzyskaniem dyplomu adwokata udaje się do szefowej w kancelarii, w której pracuje, po podwyżkę. Ta zamiast pogratulować Kasi sukcesu, zwalnia ją. Nie mogąc znaleźć zatrudnienia zdesperowana wynajmuje maleńki boks w galerii handlowej. Oferuje klientom niedrogą pomoc prawną – koszt to złotówka za minutę. Nawet nie zdaje sobie sprawy, jak nietypowych klientów przyciągnie swoją ofertą.

Reżyserem "Mecenas Porady" został Bartek Prokopowicz. Za scenariusz serialu odpowiadają Radosław Figura, Paweł Trześniowski i Anita Nawrocka. Producentem jest  TFP sp. z o.o.

CZYTAJ TEŻ: Ola Domańska żałuje udziału w "Ameryka Express"? "Chciano ze mnie zrobić produkt"