Aleksandra Kwaśniewska jako 14-latka zamieszkała z rodzicami w Pałacu Prezydenckim. Czasy, kiedy była "pierwszą córką", wspomina bardzo miło, a jednym z najciekawszych wspomnień z tamtego okresu podzieliła się w social mediach. Zdjęciem ze spotkania z królową Elżbietą II wywołała falę zabawnych komentarzy. Co piszą internauci?

Aleksandra Kwaśniewska wspomina spotkanie z królową Elżbietą II

Pamiętne wydarzenie miało miejsce na samym początku prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego. Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy już po niecałych czterech miesiącach od rozpoczęcia kadencji, musieli przygotować się na wielkie wydarzenie. W marcu 1996 roku para prezydencka podjęła pierwszego zagranicznego gościa. Z oficjalną wizytą na do Polski przyleciała królowa Elżbieta II w towarzystwie męża, księcia Filipa. Miała odwiedzić Warszawę i Kraków. Było to spore wyzwanie, bowiem państwo Kwaśniewscy z 14-letnią wówczas córką Aleksandrą i psem Sabą do wyremontowanego Pałacu Prezydenckiego przeprowadzili się zaledwie dzień wcześniej.

Dziś zdjęciem z wydarzenia pochwaliła się Aleksandra Kwaśniewska, która pojawiła się na bankiecie, ponieważ sama brytyjska monarchini chciała ją poznać!

Na fotografii nastoletnia córka prezydenckiej pary ma na sobie czarną sukienkę w drobne, białe kwiaty i gładko zaczesane włosy. Wygląda dokładnie tak, jak wiele dziewcząt w latach 90.

Pewnego dnia odrabiałam pracę domową. W Pałacu gościła królowa Elżbieta. Za moją ścianą na balkonie grała orkiestra, a kolacja była piętro niżej w Sali Kolumnowej. Trochę mi to przeszkadzało, bo nie mogłam się skupić. Po czym dzwoni telefon na moim biurku, że królowa chce mnie poznać. Ja mam 14 czy 15 lat i umieram. Myślę sobie: Jezu! Co ja mam na siebie włożyć, żeby mamie nie było wstyd. To była moja główna myśl, żeby mama się nie wstydziła – wspominała w 2017 roku Aleksandra Kwaśniewska, kiedy to Polskę odwiedzali Kate i William. 

Ola i królowa Elżbieta II przez chwilę rozmawiały o Williamie i Harrym, ponieważ byli w podobnym do prezydenckiej córki wieku.

Zdjęcie Aleksandry Kwaśniewskiej chętnie komentują jej fani:

Czekam aż ujmą ten fragment w The Crown - pisze jedna z osób.

Nie cierpię, gdy robię matmę, a muszę przerwać, bo rodzice każą mi dygnąć przed brytyjską królową - żartuje inna. 

Musimy przyznać, że sami chcielibyśmy poznać królową. To musiał być prawdziwy zaszczyt!