Aleksandra Szwed trafiła do telewizji mając zaledwie pięć lat. Swoją przygodę z show-biznesem zaczęła w programie telewizyjnym Ziarno. Kilka lat później została prowadzącą programu Coś z niczego w 5-10-15. Jej kariera z roku na rok nabierała tempa.

Zobacz: DZIECIĘCE GWIAZDY Już nie dzieci...

Mając dziewięć lat dostała się do obsady serialu Rodzinka zastępcza, w którym wcieliła się w Elizę, córkę głównych bohaterów. Po dziesięciu latach na planie serialu zdobyła odpowiednie doświadczenie, ale wówczas nie była przekonana, że aktorstwo to zawód, który chce wykonywać.

Bardzo długo traktowałam to jak zabawę. Dopiero mniej więcej trzy lata temu, gdy szłam na plan, zaczęłam mówić, że idę do pracy. Ale z drugiej strony prawie nigdy nie mogłam sobie pozwolić na to, żeby pobawić się z innymi dziećmi, bo gdy nie grałam, to musiałam nadrabiać zaległości w szkole. Na początku nie radziłam sobie z tym, że nagle stałam się rozpoznawalna - powiedziała aktorka kilka lat temu w wywiadzie dla Gali. 

Rozpoczęła studia kulturoznawcze, ale nie unikała udziału w programach rozrywkowych. Dziś ma na koncie wygraną w show Gwiazdy tańczą na lodzie, dziewiąte miejsce w Tańcu z gwiazdami oraz trzecie miejsce w Jak oni śpiewają. W 2009 roku wzięła udział w eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji. Ostatnio fani mieli okazję podziwiać jej talent aktorski i muzyczny w programieTwoja Twarz Brzmi Znajomo.

Zobacz: Twoja Twarz Brzmi ZnajomoAleksandra Szwed zwyciężczynią 5. edycji programu

Jej życie osobiste również układa się całkiem nieźle. Aktorka tworzy udany związek z koszykarzem Krzysztofem Białkowskim. Zakochani doczekali się potomstwa. W ubiegłym roku Aleksandra Szwed została mamą. Na świat przyszedł jej synek Borys.

Zobacz: ALEKSANDRA SZWED Urodziła!

Niedawno para wyjechała na wspólne wakacje, które spędzili w okolicach Łodzi. Aktorka pochwaliła się wówczas wyjątkowymi fotografiami, które wykonał jej partner. Dziś Aleksandra Szwed obchodzi 26 urodziny i prawie tyle samo lat mamy okazję oglądać ją na ekranach.

Zobaczcie w naszej galerii, jak zmieniała się Aleksandra Szwed!

Przeczytaj także: Aleksandra Szwed tak rozpieszcza ją ukochany. Zobacz zdjęcia pełne czułości z ich wspólnych wakacji