Aleksandra Szwed z show-biznesem związana jest od najmłodszych lat. Swoją karierę rozpoczęła w serialu Rodzina zastępcza, w którym wcielała się w rolę Elizy. To zapewniło jej dużą rozpoznawalność w kraju.

Nie unikała także udziału w różnego typu show. Na koncie ma m.in. wygraną w drugiej edycji Gwiazdy tańczą na lodzie, trzecie miejsce w Jak oni śpiewają oraz dziewiąte w Tańcu z gwiazdami.

Mało kto pamięta, że w 2009 r. wzięła również udział w krajowych eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji. Za utwór All my life, który śpiewała w duecie z Marco Bocchino, zajęła drugie miejsce.

Ostatnio przypomniała o sobie szerszej publiczności w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Do finału show dostała się z najwyższą liczbą punktów na koncie w historii. Co ciekawe, nie wygrała wcześniej żadnego odcinka programu. Koniec końców okazało się, że nie miała sobie równych i sięgnęła po Grand Prix.

Jej życie osobiste od jakiegoś czasu jest spokojne. Tworzy zgodny i udany związek z koszykarzem Krzysztofem Białkowskim. Owocem ich miłości jest synek Borys, który urodził się w styczniu 2015 r. 

Rodzina wyjechała wspólnie na wakacje. Wypoczywają w ośrodku Borówkowe Domki pod Łodzią. Z tej okazji Aleksandra Szwed pochwaliła się zdjęciami, które wykonał jej partner. Jedno z nich podpisała:

‪#‎oczamilepszejpolowy‬ ‪#‎yesterday‬ ‪#‎happy‬ z ‪#‎gucio‬ ‪#‎myfriend‬ ‪#‎bratmniejszy‬ ‪#‎pieseł‬ ‪#‎pilnuje‬ ‪#‎pańci‬  ‪#‎dobrypieseł‬