Aleksandra i Michał Żebrowscy od ponad 10 lat tworzą zgrane małżeństwo. Do tej pory para, która na ślubnym kobiercu stanęła w 2009 roku, doczekała się narodzin dwóch synów - Franciszka i Henryka. Już za kilka tygodni rodzina Żebrowskich powiększy się, ponieważ Ola spodziewa się narodzin trzeciego dziecka, również chłopca. Jak się jednak okazuje, dla żony dyrektora Teatru 6. Piętro jest to już siódma ciąża. 33-latka chwilę przed kolejnym porodem postanowiła podzielić się z fanami swoją skrywaną przez lata tajemnicą. 

Aleksandra Żebrowska o poronieniu i ciąży pozamacicznej 

W opublikowanym w sobotę na Instagramie wpisie Aleksandra podjęła bardzo trudny dla wielu kobiet temat "nieudanych ciąż". Żona Michała Żebrowskiego wyznała jednocześnie, że w przeszłości sama kilkukrotnie poroniła. Mama Franka i Henia zdradziła, że w tych trudnych chwilach olbrzymim wsparciem była dla niej najbliższa rodzina, która jako jedyna wiedziała o jej osobistym dramacie. Ola zwróciła się także do swoich fanów z apelem, żeby ci szanowali prywatność wszystkich matek oraz tych kobiet, które dopiero planują zajść w ciążę. 

- Która ciąża, który poród? Są takie sprawy, o których nie da się mówić od razu, o innych nie chce się mówić wcale. „Nieudane” ciąże to temat, o którym rozmawia się ciężko - nawet z najbliższymi. Sama mam kilka takich za sobą - poronienia i na dokładkę ciążę pozamaciczną pod koniec zeszłych wakacji. Oprócz wsparcia kochającej rodziny (i pizzy przemycanej do szpitala przez moje siostry), jedna z rzeczy, które najbardziej podnosiły mnie wtedy na duchu, to świadomość, że tak wiele kobiet ma za sobą podobne historie. Dzieląc się swoimi przeżyciami - dodają innym otuchy i siły. Dlatego ja też się dzielę - będąc w siódmej ciąży, na kilka dni przed moim trzecim porodem. Ściskam wszystkich starających się o bobasa, wszystkich, którzy nie są gotowi, żeby mówić o tym, co ich spotkało. Wszystkich, którzy boją się, że coś znowu będzie „nie tak”. I pamiętajmy! Nie każdy jest gotowy, by mówić o swoich doświadczeniach - ale to nie znaczy, że ich nie ma. Bądźmy delikatni i szanujmy się nawzajem. Oszczędźmy kobietom pytań pt: “Mówiłaś, że chcesz mieć więcej dzieci, to kiedy kolejne?” albo „Mąż na pewno marzy o córeczce, hmmm?”. Macierzyństwo to prywatna sprawa każdej z nas, każdej starającej się o dziecko pary. Niektóre pytania czy rady mogą być dla drugiego człowieka najzwyczajniej w świecie krzywdzące - czytamy.

Pod zamieszczonym wpisem pojawiło się mnóstwo komentarzy internautów. Pełen odwagi post Żebrowskiej skomentowały m. in. Anna Dereszowska, Lara Gessler oraz Agnieszka Sienkiewicz.