Tygodnik Solidarność”, podobnie do innych światowych mediów, zainteresował się losem dwulatka. Tygodnik postanowił włączyć się do akcji ratowania życia Alfiego Evansa i wystosował do Andrzeja Dudy petycję o nadanie choremu 2-latkowi polskiego obywatelstwa. Pod petycją w Internecie podpisało się już prawie 9 tys. osób. Jak brzmi jej treść?

„Szanowny Panie Prezydencie! Nie mogąc patrzeć na to, w jaki sposób traktowany jest w Wielkiej Brytanii 23-miesięczny Alfie Evans, zwracamy się do Pana z prośbą o nadanie chłopcu polskiego obywatelstwa. Ciężko chore dziecko zostało skazane na śmierć, wbrew woli rodziców i stanowisku lekarzy z Włoch, którzy zapowiedzieli podjęcie próby leczenia chłopca. W tak dramatycznej chwili, w której malutki człowiek pozbawiany jest opieki państwa, to inne państwo powinno zająć się jego opieką. Polska znana jest jako kraj, który stawia życie dzieci na pierwszym miejscu. Pokażmy, że potrafimy działać solidarnie z wszystkimi ludźmi, którzy domagają się podjęcia próby uratowania chłopca, zgodnie z wolą jego rodziców.”

Andrzej Duda nada Alfiemu polskie obywatelstwo?

Czy taka inicjatyw wystarczy, aby chłopiec w świetle prawa został Polakiem? Do całej sprawy ustosunkował się już nawet polski prezydent. Co Andrzej Duda napisał na Twitterze? Prezydent napisał jedynie zdawkowo po angielsku, że chłopiec musi być uratowany. Czy ma jednak na to jakiś konkretny pomysł?

„Alfie Evans musi zostać uratowany! Jego małe, dzielne ciało udowodniło już, że cud życia może być silniejszy od śmierci. Jedynie, czego w kwestii potrzeba, to dobrej woli ze strony decydentów. Alfie, modlimy się za ciebie i twoje wyzdrowienie.”

„Tygodnik Solidarność” postanowił włączyć się w walkę o życie chłopca, odpowiadając na błagalne apele jego rodziców. Rodzice Alfiego już od miesięcy walczą bowiem o życie chłopca. W sprawę zaangażował się już także włoski rząd, który chciał nadać mu włoskie obywatelstwo i pomóc w transporcie do kraju, żeby mógł być leczony właśnie tam. Angielski sąd nie wyraził jednak na to zgody.

Gwiazdy zabierają głos w sprawie Alfiego Evansa

Rodzice maluszka złożyli już odwołane do decyzji sądu. Wierzą, że dla ich syna jest jeszcze ratunek. Głos w sprawie zabrał nawet papież Franciszek! Sprawę Alfiego zaczęły komentować już także światowe gwiazdy. Co na temat jego sytuacji napisali Jaqueline Jossa, Nicole McLean, zawodnik piłkarskiego klubu Everton Jose Baxter oraz brytyjski bokser Rocky Fielding? Zobaczcie TUTAJ.