Alfie Evans wbrew woli rodziców został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. Zgodnie z prawem obowiązującym na terenie Wielkiej Brytanii, lekarze występujący przed sądem w roli reprezentantów interesu dziecka nie musieli podzielać opinii rodziców. Ci zaś wykorzystali już wszelkie opcje w walce o życie swojego syna. Sprawa chłopca wywołała oburzenie przeciwników eutanazji oraz dyskusję na temat etycznych granic ingerencji medycznych. Petycję do królowej Elżbiety II o interwencję w sprawie Alfiego podpisało już ponad 150 tys. osób. Ciężko chory chłopiec stał się bohaterem wiadomości na całym świecie, a na jego temat wypowiedział się nawet prezydent Andrzej Duda. Swoje zdanie na temat Alfiego wypowiedzieli publicznie też znani i lubiani z Wielkiej Brytanii, m.in. dziennikarz Piers Morgan.

- Bardzo mi żal rodziców Alfiego, którzy wykazali się niezwykłą odwagą i determinacją. Jest mi też niezwykle przykro z powodu całego personelu szpitala Alder Hey. To bardzo smutna dla wszystkich zaangażowanych osób - napisał prowadzący "Good Morning Britain" do 6,5 mln swoich obserwatorów na Twitterze.

Gwiazdy o sprawie Alfiego Evansa

Alfie Evans i jego rodzice bardzo poruszyli też aktorkę znaną z popularnego serialu "EastEnders". 25-letnia Jaqueline Jossa opublikowała na jednym z profilów walczących o prawo chłopca do życia cztery emotikony - czerwone serca, w tym jedno złamane. Wyrazy wsparcia dla Alfie'ego opublikowali w sieci także m.in. Nicole McLean z angielskiego "Celebrity Big Brother", zawodnik piłkarskiego klubu Everton Jose Baxter oraz brytyjski bokser Rocky Fielding.

Zdjęcia Alfiego Evansa oraz wpis Andrzeja Dudy na Twitterze znajdziecie w naszej GALERII >>