Alicja Janosz zachwyciła miliony Polaków, gdy jako nastolatka wygrała "Idola". Kontrakt fonograficzny, który gwarantował jej zwycięstwo w programie, nie stanowi jednak gwarancji sukcesu. Na kilka lat Janosz zniknęła z show-biznesu. Czym zajmuje się dziś i czy żałuje, że skupiła się na muzyce?

Alicja Janosz o życiu z muzyki, rodzinie i macierzyństwie

Podczas transmisji live na naszym instagramowym profilu Alicja Janosz opowiedziała o tym, czym dzisiaj się zajmuje. 35-latka oprócz wychowywania synka Tymka nadal pozostaje aktywna muzycznie. Stworzyła projekt "Alicja Janosz Dzieciom" i nadal ma apetyt na nagrywanie kolejnych płyt.

W rozmowie z Sandrą Hajduk Alicja wyznała, że nie zawsze praca muzyka jest jednak opłacalna. Zdarzało się, że dosłownie liczyła grosz do grosza:

Miałam różne momenty. Bywałam na topie, ale nie czerpałam z tego kokosów, nie zarabiałam wtedy. Było parę osób, które opiekowały się mną finansowo i ja wcale nie wychodziłam na tym dobrze. Był czas, że grałam za 100 złotych jam session, dając z siebie jednocześnie wszystko. Był czas, gdy zastanawiałam się, czy kupić sobie kanapkę czy kawę- wyznała. Trzeba umieć dostosować się do tego, co jest i być wdzięcznym za to, co mamy. Myślę też, że żadna praca nie dałaby mi tyle radości, co muzyka - zaznaczyła.

Janosz opowiedziała też o swoim mężu, który jest miłością życia artystki. Opowiedziała, jak poznała ojca swojego dziecka:

Zobaczyłam Bartka na scenie. Na koncert Magdy Piskorczyk poszłam wtedy z Melą Koteluk. Stałyśmy na końcu sali, Mela od razu zauważyła, że miękną mi nogi na widok perkusisty. Powiedzieliśmy sobie nieśmiało "cześć", bo byliśmy mało przebojowi. Później pojechaliśmy razem do Międzyzdrojów i już nie mogliśmy się od siebie odkleić, poszło bardzo szybko. Teraz będziemy mieć 10. rocznicę ślubu - wspomina Alicja.

Zapytana o to, czy chce, by jej synek poszedł w ślady rodziców, odpowiada:

Tymon ma 5 i pół roku. Gdy ktoś pyta mnie, czy chciałabym, by szedł naszą drogą, to mówię, że powinien robić to, co będzie chciał.

Cały live możecie obejrzeć na instagramowym profilu @magazyngala.