Alicja Ruchała (28) to nowa postać w polskim show-biznesie. Choć jej kariera rozwija się imponująco od wielu lat. Ruchała jest modelką, której zdjęcia znalazły się w takich magazynach, jak Harper's Bazaar, VogueElle czy Marie Claire. Alicja zaczęła pracować jako modelka już jako nastolatka. Ma ku temu warunki - idealne wymiary, wzrost, szczupła sylwetka oraz delikatna uroda w typie Brigitte Bardot. Ruchała w światowym fotomodelingu osiągnęła prawie wszystko. W zeszłym roku została nawet zaproszona na prestiżową galę charytatywną amfAR podczas Festiwalu Filmowego w Cannes. Mieliśmy okazję podglądać przygotowania Alicji do tej wyjątkowej gali. A teraz Alicja Ruchała kompletnie zmienia branżę - zostawia modeling na rzecz... muzyki!

Ruchała nagrała singiel „No longer want you” i pragnie reprezentować Polskę w konkursie Eurowizji. Tak o swoich planach opowiedziała Super Expressowi:

Od dziecka pracuję i zarabiam po to, aby spełniać wszystkie swoje zachcianki i marzenia. Możliwe, że to jedna z nich, ale chcę pokazać, ze modą można też bawić się w rytm muzyki. Zarabiam sama i inwestuję w to, co kocham. I nikt mi tego nie zabroni.

Wystartować w eliminacjach do Eurowizji chcą też Mateusz Maga i Anna Karwan oraz Madox. Przypomnijmy, że w zeszłym roku Polskę na Eurowizji 2016 reprezentował Michał Szpak. W głosowaniu widzów polski wokalista zajął wysokie trzecie miejsce.

Mówią o Alicji Ruchale, nie da się pominąć kwestii jej... nazwiska. Alicja ma jednak do tego olbrzymi dystans:

Uważam, że mam super nazwisko! Wpada w ucho, prawda? Musisz kiedyś zobaczyć, jak spisuje mnie policja za przejście na czerwonym. Za to nie zapłacisz MasterCard – powiedziała w rozmowie z Adrianem Nychnerewiczem.