Alicja Szemplińska to zwyciężczyni "The Voice of Poland 10". W wielkim finale jubileuszowej edycji show podopieczna Barona i Tomsona pokonała Darię Reczek, Tadeusza Seiberta i Damiana Kuleja. To właśnie ona ostatecznie zdobyła najwięcej głosów od widzów muzycznego talent show TVP 2 i zdobyła tytuł Najlepszego Głosu w Polsce. Ile ma lat? Skąd pochodzi? Jakie są jej muzyczne inspiracje? Odpowiedzi na te i inne pytania do sprawdzenia już teraz poniżej.

Kim jest Alicja Szemplińska?

Alicja Szemplińska ma zaledwie 17 lat. Zwyciężczyni 10. sezonu "The Voice of Poland" pochodzi z Ciechanowa, gdzie uczęszcza do I Liceum Ogólnokształcącego im. Z. Krasińskiego. Co ciekawe, marzenia o wielkiej karierze w świecie muzyki rozbudził w niej znany amerykański instruktor wokalny, Seith Riggs, który w przeszłości współpracował m.in. z Michaelem Jacksonem, Madonną, Tiną Turner i Princem. Z kolei największą muzyczną idolką Alicji jest brytyjska piosenkarka Jorja Smith.

Alicja Szemplińska doszła do samego finału "The Voice of Poland" pod skrzydłami Barona i Tomsona. Członkowie zespołu Afromental nie kryli ogromnego zadowolenia - Ala to ich pierwsza podopieczna, której w końcu udało się wygrać program.

Alicja Szemplińska podbiła serca jurorów i widzów swoimi interpretacjami takich przebojów, jak "Litania", "Wicked Game" i "Scars to Your Beautiful".

W finale " The Voice of Poland 10" wykonała na żywo swój debiutancki singiel pt. "Prawie My". Oficjalny teledysk do tego utworu możecie obejrzeć poniżej:

SPRAWDŹ: Daria Reczek - kim jest finalistka "The Voice of Poland 10" z drużyny Szpaka?