Alicja Szemplińska wygrała specjalną edycję programu "Szansa na Sukces" i dzięki temu już w maju będzie reprezentować Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie. Wyniki krajowych eliminacji spotkały się jednak ze skrajnymi reakcjami internautów, o czym utalentowana siedemnastolatka przekonała się na własnej skórze już kilka minut po ogłoszeniu ostatecznego rezultatu głosowania jury i widzów. Poza ogromną falą gratulacji, w sieci pojawiło się też niestety sporo nieprzychylnych opinii na temat utworu "Empires", jak i jego wykonania na żywo. W wywiadzie dla Gala.pl Alicja Szemplińska odpowiedziała hejterom i zdradziła, co myśli o negatywnych komentarzach.

Alicja Szemplińska o hejcie w internecie

Reprezentantka Polski na tegorocznej Eurowizji wyznała, że stara się być w stałym kontakcie ze swoimi obserwatorami i być na bieżąco z ich komentarzami. Oddziela jednak głosy konstruktywnej krytyki od ataków ze strony anonimowych internautów.

- Konstruktywna krytyka jest zawsze mile widziana. Natomiast hejtu nie popieram i mnie on nie obchodzi. Nie odnoszę się do komentarzy obrażających i krzywdzących, ponieważ to w ogóle nie powinno mieć miejsca. Ja jestem jeszcze dosyć silna, ale wiem, że hejt może bardzo zranić. Chciałabym, żeby każda osoba pisząca te okropne komentarze zdawała sobie sprawę tego, jak duży wpływ może to mieć na czyjeś życie - powiedziała w rozmowie z Gala.pl.

Alicja Szemplińska przyznaje, że na starcie swojej kariery w niezwykle trudnej branży, jaką jest przemysł muzyczny, może niezmiennie liczyć na wsparcie swoich trenerów z programu "The Voice of Poland", Barona i Tomsona. Gitarzysta zespołu Afromental osobiście kibicował jej nawet podczas odcinków eliminacyjnej "Szansy na Sukces". Alicja zdradziła nam, że bardzo ceni sobie jego rady na temat funkcjonowania w show-biznesie.

- Nasza współpraca zaczęła się w programie "The Voice of Poland" i już tam chłopcy podzielili się ze mną wieloma radami, które teraz są mi bardzo przydatne. Jak widać, po programie wciąż mamy ze sobą kontakt. Dalej mam wsparcie z ich strony, za co jestem wdzięczna. Zwyczajnie bardzo się też cieszę, że tak jest. Mieliśmy już dwa wspólne występy publiczne z Afromental i mam nadzieję, że szykują się kolejne. To wsparcie jest wspaniałe - wyznała.

Studyjna wersja eurowizyjnej piosenki Alicji Szemplińskiej pt. "Empires" dostępna jest już we wszystkich serwisach muzycznych. Występ na żywo z finału krajowych eliminacji możecie obejrzeć w całości poniżej.