Alicja Szemplińska to jedna z najpopularniejszych artystek młodego pokolenia w Polsce. Popularność 18-latce przyniosło jej zwycięstwo w 10. edycji programu "The Voice of Poland". Niewiele osób jednak wie, że pochodząca z Ciechanowa piosenkarka kilka lat wcześniej wygrała już jedno muzyczne show. W 2016 r. triumfowała w talent-show telewizyjnej Jedynki, "Hit, Hit, Hurra!", gdzie jej występy oceniała m. in. Edyta Górniak. W lutym tego roku Ala okazała się najlepsza w specjalnej edycji "Szansy na sukces", która wyłoniła polskiego reprezentanta na 65. Konkurs Piosenki Eurowizji. Niestety z powodu pandemii koronawirusa tegoroczna Eurowizja została odwołana.

Czego słucha i co czyta Alicja Szemplińska? 

Podczas sobotniej rozmowy live na profilu "Gali" na Instagramie autorka hitu "Empires" zdradziła, że jej playlista składa się przede wszystkim z muzyki R&B. W muzycznym zestawieniu 18-latki znajdziemy utwory takich artystów jak m. in. Mahalia, Daniel Caesar i Bruno Major. Zwyciężczyni ostaniej edycji "The Voice of Poland" opowiedziała także o tym, którzy polscy i zagraniczni wokaliści są dla niej największą inspiracją. 

- Na swojej muzycznej drodze spotkałam mnóstwo osób, które mogę nazwać wzorem do naśladowania. Jeżeli chodzi o wzór wokalny to mogę powiedzieć śmiało, że jest to Monika Urlik. Widziałam jej występ, kiedy jeszcze byłam bardzo mała. Byłam także u niej na kilku lekcjach w związku z programem "The Voice of Poland". Jest naprawdę niesmaowitą osobą. Dużo cennych rad dostałam również oczywiście od Tomsona i Barona, moich trenerów w "The Voice". Jestem im za to bardzo wdzięczna. Jeżeli chodzi o zagranicznych artystów to moją największą idolką jest Beyoncé, ale także Aretha Franklin, Jennifer Hudson i Mahalia - ujawniła Alicja. 

Poza śpiewaniem ogromną pasją Alicji Szemplińskiej jest również czytanie książek. Artystka w rozmowie z nami zdradziła, że jest przede wszystkim miłośniczką poezji.

- Aktualnie czytam książkę "Drugie życie", którą niezmiernie polecam. Jest to niezwykła opowieść o życiu Moniki Kuszyńskiej. Jestem także fanką poezji szczególnie tej autorstwa Haliny Poświatowskiej. Z tego rodzaju utworów często czerpię inspiracje do swoich rzeczy - powiedziała 18-letnia piosenkarka. 

Całą rozmowę z Alicją Szemplińską możecie obejrzeć w zakładce IGTV na profilu "Gali" na Instagramie.

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja Junior 2020 - kiedy i gdzie odbędzie się konkurs? Data i miejsce ujawnione!