Alvaro Soler  to jeden z najpopularniejszych w Polsce zagranicznych artystów. Soler w 2014 roku zdecydował się na rozpoczęcie kariery solowej. W kwietniu 2015 roku wydał swój debiutancki solowy singel „El mismo sol”, który dotarł do 1. miejsca listy przebojów we Włoszech, gdzie uzyskał także status podwójnej platynowej płyty. Piosenka dotarła także na szczyt notowania w Szwajcarii oraz do pierwszej dwudziestki zestawień w Hiszpanii, Austrii, Belgii i Holandii. Podobnie dużym sukcesem cieszyły się też kolejne utwory artysty takiej jak „Sofia”, „Animal” oraz „Libre”, którymi Alvaro zjednał sobie popularność fanów w Polsce. Artysta lansuje obecnie swój najnowszy singiel „La Cintura”, przy okazji promocji którego się spotkaliśmy.

Alvaro Soler o Eurowizji 2018

W trakcie wywiadu, którego Alvaro udzielił Gala.pl, wokalista oceniła dla nas tegoroczny konkurs Eurowizji? Za kogo najmocniej trzymał kciuki? Jak podobał mu się zwycięski występ Netty z Izraela? I czy sam bierze pod uwagę udział w konkursie na przykład za rok?

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie oglądając nasz wywiad z Alvaro Solerem w ramach naszego stałego cyklu „Powiedz Oscarowi”: