W 12. odcinku "Ameryka Express 2" stawka była niezwykle wysoka. Uczestnicy walczyli bowiem o awans do wielkiego finału show. Podczas pierwszej misji wszystkie pary musiały ulepić gliniane naczynie przy użyciu tradycyjnego, garncarskiego koła. Pary otrzymały kolejne instrukcje i kilka kruchych naczyń na drogę. Musieli je ozdobić i narysować logo "Ameryka Express". 

Ameryka Express 2 - co się działo?

Do punktu kontrolnego, w którym czekała Daria Ładocha tym razem jako pierwsi dotarli bracia Collins.

Taki mamy styl: zawsze jesteśmy pierwsi, kiedy to niczego nie daje, niczego nie gwarantuje, niczego nie promuje. Raz dostaliśmy nocleg, a byliśmy pierwsi chyba z 9 razy - skomentował Rafał.

Znacznie później przybyli tam Ernest Musiał i Małgosia Heretyk oraz Paweł Deląg i Dariusz Lipka. Przed zameldowaniem się musieli jednak jeszcze dokończyć zadanie. W ogromnym pośpiechu starali się ozdobić gliniane naczynia.

Gra o amulet dotyczyła słynnego kolumbijskiego pisarza, Gabriela Garcíi Márqueza. Uczestnicy mieli za zadanie za pomocą wskazówek odnaleźć jego książkę "Sto lat samotności" w polskiej wersji językowej.

- Miałyśmy sprawdzić, w którym roku dostał nagrodę Nobla jakiś tam ktoś - powiedziała Marta Gajewska-Komorowska.

- Jakiś autor, który jest mi obcy. No, mogę wyjść w tym odcinku na głąba - dodała Karolina Pisarek.

Co ciekawe, to właśnie Karolina i Marta wygrały amulet. W sumie modelki mają już amulety o wartości 45 tysięcy złotych.

Podczas gdy inni uczestnicy musieli spędzić noc w dość trudnych warunkach, Paweł Deląg i Dariusz Lipka w drodze do mety 12. odcinka "Ameryka Express" znaleźli bardzo komfortowy nocleg. Panowie byli zadowoleni z tego, że mają do dyspozycji dwa duże łóżka, na których będą mogli swobodnie odpocząć i wyspać się.

Na drugi dzień Paweł Deląg i Dariusz Lipka złapali stopa. Podczas jazdy rozmawiali z dwiema kobietami, które zabrały ich ze sobą. Aktor opowiadał o pracy w Rosji i komedii romantycznej, w której zagrał przed laty. Żartowali i śmiali się. Panie były wyraźnie rozbawione.

Z kolei bracia Collins zaliczyli przymusowy postój podczas jazdy do celu. ​​​​​​Udało im się jednak nadrobić stracony czas i jako pierwsi dotarli na metę. Awans do finału jako drugie zagwarantowały sobie Karolina i Marta.

Ameryka Express 2 -  kto w finale?

W finale drugiej edycji programu "Ameryka Express" jest miejsce tylko dla sześciu osób. Poza braćmi Collins oraz Karoliną i Martą, zobaczymy w nim także Pawła i Darka. Aktor i jego przyjaciel co prawda dotarli na metę odcinka jako ostatni, ale udało im się lepiej oszacować wagę swoich koszy z solą niż Ernestowi i Małgosi, dzięki czemu wyprzedzili ich w końcowym rankingu. Para aktorów z serialu "19+" zakończyła więc swoją przygodę z programem na półfinale. Swoje amulety przekazali braciom Collins.

Zobacz najlepsze zdjęcia z półfinału "Ameryka Express 2" już teraz w naszej GALERII.

ZOBACZ TEŻ: Bracia Collins o trudnym dzieciństwie i autobiografii: "Skoro my daliśmy radę, to wam też się uda" [TYLKO U NAS]