Grupa znanych i lubianych, którzy wybrali się w podróż po Ameryce Południowej, weszła na kolejny etap swojej przygody. Co wydarzyło się w drugim odcinku show i kto pożegnał się z programem?

"Ameryka Express 2020" - co wydarzyło się w drugim odcinku?

Pierwszym zadaniem była nauka tańca Majów, która szła uczestnikom z różnym powodzeniem. Mieli oni znaleźć "lokalsów", którzy dadzą się namówić na krótką choreografię. Zdaje się, że najgorzej szło Małgosi Heretyk i Ernestowi Musiałowi, którzy mieli wyjątkowy problem z namówieniem ludzi do tańca. Po wykonaniu zadania bohaterowie programu musieli znaleźć sposób, by przedostać się do kolejnego punktu trasy. W międzyczasie Paweł Deląg postanowił pochwalić się statusem swojej kariery:

Jestem aktorem, grałem w "Liście Schindlera" - mówił do jednego z napotkanych kierowców.

Następną misją było wykonanie kiełbasy chorizo. Podczas gdy jedna osoba z pary miała zasłonięte oczy, druga miała instruować ją, jak przyrządzić lokalny smakołyk. Zadanie przysporzyło uczestnikom sporo zabawy i wszyscy sprawnie sobie z nim poradzili. Pierwszymi dwoma osobami na mecie tego odcinka wyścigu były Karolina i Marta oraz bracia Collins. Pozostałe pary musiały szukać noclegu.

W pewnym momencie gorzej poczuł się Reggie Benjamin, którego rozbolały plecy. Do muzyka musiał przyjechać lekarz, który zabrał Reggiego do hotelu i podał mu zastrzyk. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze i para mogła kontynuować wyścig.

Rosnące tempo sprawiło, że uczestnicy zdali sobie sprawę, iż weszli w etap wyścigu, co doprowadziło do pierwszych spięć. Różal zadrwił z przejęcia Karoliny i Marty oraz Małgosi i Ernesta, na co modelka zareagowała irytacją:

Czy mógłbyś się przymknąć? - powiedziała do kick-boxera, który wraz z kolegą Bartkiem wykazywał się zacznie mniejszym zaangażowaniem niż ich koleżanki.

Z programem musiała pożegnać się ostatnia na mecie para, czyli Iwona i Reggie.

To była wielka przygoda, dużo się nauczyliśmy. To jest bardzo trudne - powiedzieli po tym, jak Daria Ładocha obwieściła koniec ich przygody z programem.