Wielki finał programu odbył się w kolumbijskiej Kartagenie. Uczestnicy musieli między innymi zażyć kąpieli błotnej w kraterze czy odbyć lekcję gotowania. Już na początku ostatniego odcinka okazało się również, że na ostatniej prostej trzy pary ścigają się o ścisły finał, do którego trafiły tylko dwa duety.

"Ameryka Express 2020": Kto wygrał 2. edycję?

W pierwszym zadaniu finału, którym było "przeniesienie" na własnym ciele jak największej ilości błota, triumfowały modelki. Dzielne dziewczyny przez cały program pokazały, że udział w "Ameryka Express" był dla nich czymś więcej niż tylko telewizyjną przygodą.

Jadąc do takiego programu z Rafałem czułem się bezpiecznie - wyznał Greg Collins w tak zwanym przerywniku. Nie jest tajemnicą, że niemal przez całą edycję to właśnie bracia Collins byli faworytami publiczności, co z resztą przewidzieliśmy już po emisji pierwszego odcinka.

Gwarancję udziału w ścisłym finale uzyskały Karolina i Marta oraz bracia Collins. W nagrodę obie pary otrzymały noc w komfortowych warunkach w luksusowym hotelu. Nazajutrz uczestników czekała jednak prawdziwa walka o finał.

Pozornie proste zadanie z pozyskaniem składników do gotowania sporo namieszało, jednak ostatecznie zarówno dziewczynom jak i chłopakom udało się usmażyć lokalny specjał.

Ostatni etap wyścigu wydawał się być męczący fizycznie. Obie pary musiały sporo przebiec, co poskutkowało łzami Marty. Z kolei bracia tradycyjnie się pokłócili. Widać było, że obu parom bardzo zależało na zdobyciu pierwszego miejsca.

Na mecie wyścigu Daria Ładocha ogłosiła, że program wygrały Karolina i Marta.

W skrajnych warunkach najlepiej jest poznać człowieka. Wygrałam ten program, bo wygrałam przyjaźń - powiedziała wzruszona Marta Gajewska-Komorowska.

Gratulujemy zwyciężczyniom!