Ameryka Express: 5. odcinek show okazał się jednocześnie końcem zmagań uczestników w Ekwadorze. Jedna z par odpadła tuż przed granicą Peru – kraju,, które będzie kolejnym etapem wyścigu. Przed uczestnikami stanęły kolejne trudne, ale i zabawne, zadania. W poprzednim, 4. odcinku z programu odpadł Piotr Królik. Przez to w nowym odcinku Magda Steczkowska utworzyła parę z Katarzyną Meller, która odpadła z show jako pierwsza. Jak ta para poradziła sobie w programie? I kto odpadł w 5. odcinku show?

Ameryka Express – co się działo w 5. odcinku?

Podczas pierwszej misji 5. odcinka „Azja Express” w miejscowym centrum handlowym uczestnicy musieli przebrać się w prowokacyjny i zwracający uwagę strój do salsy. Potem musieli dostać się do punktu kontrolnego gry. Polscy gringo odważnie zdecydowali się pokazać swoje fantastyczne nogi całemu światu, wzbudzając niemałą sensację na ulicach Guayaquill. Największe wrażenie swoimi strojami wywołali Tomasz Karola i Filip Chajzer, którzy „wbili się” w damskie, obcisłe i jaskrawe sukienki do tańca!

Pierwsze trzy pary, które dotarły do Agnieszki Woźniak-Starak, odbyły przyspieszony kurs tańca. Wzięły udział w grze o Amulet wart 5 tysięcy złotych. Następnego dnia wszystkie pary wsiadły do górującego nad miastem diabelskiego koła. Zostały zaskoczone najsłynniejszym polskim głosem znanym, między innymi z filmów przyrodniczych. Był to głos Krystyny Czubówny. Tylko te pary, które uważnie wysłuchały tekstu i domyśliły się, jakie jest rozwiązanie zagadki, dotarły do miejsca kolejnej misji. Na wzgórzu świętej Anny, pod latarnią morską, czekała na nich Agnieszka Woźniak-Starak z kolejnymi biletami do Peru. Pierwsza para, która do niej dobiegła mogła się zrelaksować i nie brać udziału w ostatnim etapie podróży po Ekwadorze. Z tablicy informacyjnej na wzgórzu uczestnicy dowiedzieli się, gdzie mają się ścigać po kolejne wskazówki. Na jednej z plantacji bananów, z których słynie Ekwador, każda z par musiała wybrać największą kiść tego owocu. Następnie uczestnicy show podróżowali z nią na metę odcinka. Para, która dotarła do prowadzącej z bananami o największej wadze, przesunęła się w rankingu o jedno miejsce w górę. Jedna z par nie miała siły na walkę z przeciwnościami losu i musiała pożegnać się z programem tuż przed granicą z wspaniałym Peru. O której parze mowa?

Ameryka Express – kto odpadł w 5. odcinku?

W 5. odcinku „Ameryka Express” z show pożegnała się nowo utworzona para, czyli Magda Steczkowska i Katarzyna Meller. Panie nie poradziły sobie bez swoich poprzednich kompanów i zrezygnowały z dalszego udziału w show. Tym samym do dalszego wyścigu zakwalifikowały się wszystkie pozostałe pary: Filip Chajzer z ojcem Zygmuntem Chajzerem, Fit Lovers, czyli Pamela Stefanowicz i Mateusz Janusz, Lara Gessler z przyjacielem Piorem Sałatą, Aleksandra Domańska z bratem Dawidem Domańskim, Tomasz Karolak z kolegą Jakubem Urbańskim oraz Maciej Musiałowski z koleżanką Anną Małysą. Ciekawe, która z nich najlepiej poradzi sobie podczas peruwiańskiego etapu programu… 

Ameryka Express – WIDEO z 5. odcinka

Zobaczcie, jak w jednym z zadań w tym odcinku poradzili sobie Tomasz Karolak z kolegą Jakubem Urbańskim: