Nieutuleni w żalu fani wokalistki mają mały powód do radości: Fred Perry zdecydował wypuścić na rynek kolekcję zaprojektowaną przez Amy Winehouse „po wielu refleksjach i z błogosławieństwem rodziców gwiazdy”. Ta informacja jest bolesnym przypomnieniem o Amy, ale również kontynuacją jej marzeń o modzie. Rodzina Winehouse ma założyć Fundację Amy Winehouse.  Fred Perry zapewnił, że również przekaże na jej konto pewną sumę pieniędzy.

„Kiedy Fred Perry zwrócił się do nas z pytaniem o to, co chcemy zrobić z tymi projektami, nie zastanawialiśmy się zbyt długo. To było dla nas jasne, że chcemy, aby ujrzały one światło dzienne. Amy chciałaby projektować i chciałaby, żeby jej ubrania były noszone. Pieniądze, które zbierzemy przeznaczymy na Fundację Amy Winehouse, którą założymy, żeby pomagać w jej imieniu dorosłym i dzieciom” wyjaśnił Mitch ojciec Amy.

Pod koniec lipca, marka eleganckiej odzieży w sportowym stylu nie wiedziała jeszcze, co zrobić ze szkicami początkującej projektantki.Amy Winehouse, na której pogrzeb przyszła rzesza artystów i przyjaciół osierociła świat muzyki, ale zostawiła jeszcze kilka akordów w świecie mody. Niebawem zapoznamy się z kolekcją Amy Winehouse for Fred Perry.